valentine cartoon greeting cards set

Ankara’da Şubat

Bu yıl Ankara’da şubat farklı geçecek. Bu şubat ayında bir çok özel etkinlik yapılacak. Bunlar:

4 Şubat:(Dünya Kanser Günü)

Etkinliğimizden birkaç gün önce, meydanda şöyle bir duyuru yapardım:

Şehrimdeki bütün insanları meydana toplanmaya davet ediyorum. Eğer ki sağlığınız buna el vermiyorsa, merak etmeyin etkinlik televizyondan canlı olarak yayınlanacak. Umarım herkes katılabilir!”

Duyurudan bir kaç gün sonra, yani 4 Şubat günü insanlar meydanda toplandıklarında, başlasın dans! Dansın bir süresi olmayacak. Herkes yorulduğunda dans bitecek. Sonra ise Jazz ve Blues gibi müzik çeşitleriyle konserler yapılacak. Bu arada yapılan etkinlikler televizyonda canlı yayında izlenebilecek. Umarım herkes evine dönerken yüzlerinde bir tebessüm olur…

9 Şubat:(Dünya Sigarayı Bırakma Günü )

Etkinlikten yine birkaç gün önce 4 Şubat’ta kine benzer bir duyuru yapılacak. Birkaç gün sonra, 9 Şubat günü insanlar meydana gelmiş olacak. Etkinlik başlangıcında sigaranın zararlarına dair bir konuşma yapacağım. Herkesin söz alarak konuşmalara katılmasını sağlayacağım. Sağlıklı yaşamın bizler için ne kadar değerli bir hediye olduğunu herkese anlatacağım. Ondan sonra, güzel bir ziyafet çekilecek. Sonra 20:30’dan 21:30’a kadar dans, 21:30- 22:30’a kadar da konser verilecek. Umarım herkes evine mutlu mesut döner.

12 Şubat: (Dünya Engelliler Haftası)

12 Şubat Dünya Engelliler Günü’ nde şehrimizdeki tüm engellilerin meydana toplanması için yine bir davetiye göndereceğim. Onların toplanma yerine ulaşımını da planlayacağım, böylelikle sabah olduğunda tüm davetliler meydanda toplanmış olacak.

Ben geldiğimde ise herkes bir akıl oyunu seçecek. Oyunun kuralları oyunun kutusunun kapağının üzerinde, bir kağıtta yazılı olacak. Sonra 9 Şubat gibi bu gün de ziyafet çekilecek ve sonra dans ile konser. Umarım herkes evine mutlu mesut gider.

 

 

14 Şubat (Sevgililer Günü):

Daha önceki etkinliklerde olduğu gibi yine bir davetiye dağıtılacak, bu sefer çiftler gelecek. Bu sefer akıl oyunu, konser, müzik ve dans olmayacak! Bu sefer hediyeler olacak! Her çift tanıdığı başka bir çifte hediye verecek. Hediyeyi vermek istedikleri çift uzaktaysa, en yakındaki çifte verip üzerine bir not yazacaklar. Yakında bulunan çift kendi yanında çifte hediyeyi uzatıyor, hediye böylece elden ele geçiyor, taa ki hediyeyi alacak asıl çifte ulaşana kadar. Bu bütün gün sürüyor. Her zamanki gibi umarım herkes evine mutlu ve mesut döner.

İşte Ankara’da şubat böyle geçecek!!

(Visited 27 times, 1 visits today)