ANNE-BABA EĞİTİMİ

“Çocuk sahibi olmak isteyen ailelere çocuklarını iyi yetiştirebilmeleri için zorunlu eğitim verilmeli.” Bu söz günümüzdeki tartışmalı olaylardan birisidir. Kimileri bu konuyu desteklerden kimileri karşı çıkmaktadır. Gelin hadi bu konu hakkında fikirlerimi sunayım:

Açıkçası ben bu konuyu sonuna kadar desteklemekteyim. Çünkü günümüzdeki yetişen gençlerin büyük bir kitlesi ahlaksız, sıkıntılı büyüyorlar. Küçük yaşta eline aldıkları telefon, tablet benzeri aletlerden dolayı içlerine kapanıp, insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini bilmiyorlar. Bunun nedenlerinden biride çevredir çocuk disiplinli ve eğitim seviyesi iyi bir ortamda yetişirse çocuğun ahlak ve eğitim seviyesi yüksek olur. Bu konuda ailelerin büyük bir çoğunluğunun ise çocukları neredeyse umurlarında olmamakta. Sonuç olarak çocuklar ahlaksız ve dengesiz büyüyorlar yani ailelerin çocuk sahibi olabilmeleri için belirli bir eğitimden geçmeli ve çocuğa gereken değer verilmelidir. Benim bu sorun hakkındaki çözüm önerilerim şunlardır:

İlk olarak anne ve baba eğitimi aldıktan sonra bir sanal gerçeklik ile sınav yapılmalı ve eğitimden sonra aile çocuğuna gereken önemi ve eğitimde öğretilenleri uygulamazsa, çocukları özel bir kreşe vermesi gerekecek ve aile gereken önemi verene kadar tekrar eğitimden geçecek.

Peki sizin bu sorun ilgili görüşleriniz nedir?

 

 

(Visited 16 times, 1 visits today)