Anne ve Baba Olmak

Anne ve baba olmanın ne kadar zor olduğunu biz çocuklar çok anlayamayız. Ancak daha önce hiç yaşamadıkları bir durumu yaşamak ne kadar doğru olur? Bu durum özellikle bir insan yetiştirmek ise çok daha önemli ve zordur.

Yeni doğmuş bir bebek düşünelim. Annesi ya da babası onu nasıl kucağına alacağını bilmeyebilir. Aynı şekilde bebeklerini nasıl besleyeceklerini veya nasıl uyutacaklarını bilmeyebilir. Sanırım içlerinden en zoru bebeklerini banyo yaptırmak olacaktır. Bebeğin üzerine nasıl su dökülecek, nasıl suda tutulacak ya da uygun su sıcaklığını bilmeyebilirler.

Bebeklerin ve çocukların dengeli beslenmesi de oldukça önemlidir. Anne ve babalar bebeğin neyi nasıl yiyeceğini bilmek zorundadırlar. Anne ve babalar çocuklarıyla güzel vakit geçirmelidirler.  Çocuklar büyüyünce hangi okula gideceklerini, ödevlerini nasıl yardımcı olacaklarını bilmeyebilirler.

Tüm bunlar için anne ve babaların çocuklarına iyi ve doğru bakmaları için eğitim almaları gerekir. Eğitim almazlarsa bazı şeyleri yanlış yapabilirler. Bu da çocuklarda olumsuz etkiler bırakabilir.

(Visited 12 times, 1 visits today)