ANTALYA TATİLİ

ANTALYA
Yaz tatilimi Antalya’da geçirdim. Dedemin yanında kaldım. Antalya çok güzel bir yer, yapılacak çok şey var. Şehrin içinde bir çok park var. Örneğin benim bisikletle gittiğim Falez Park.
Şehirde ve yakın çevrede bir çok müze var. Ben Oyuncak Müzesi, Sualtı Müzesi ve Kum Heykel Müzesine gittim ama göremediğim çok müze var.
Antalya’da 2 tane teleferik var. Bir tanesi şehrin içinde Tünektepe’ye çıkıyor, diğeri ise şehrin biraz dışında Olympos’a çıkıyor. Ben sadece Tünektepe teleferiğine bindim ve annem çok korktu. Tünektepe’ye çıkarken çok güzel bir Antalya manzarası var. Olympos teleferiğinin de çol güzel olduğunu tahmin ediyorum.
Birgün de Hayvanat Bahçesine gittim. Çok büyük bir alandı. Bir sürü hayvan vardı. En çok kartal hoşuma gitti. Bir puma gördüm çok hızlı nefes alıp veriyordu. Görevliye haber verdik. Görevli hemen su tuttu ve puma kendine geldi. Sıcaktan çok bunalmış. Sürüngenler için ayrı bir ev yapmışlardı. Orada yılanlar gördük.
Birçok tema park var Antalya’da. Zıp Zıp Park ve Macera Ormanı Parkını çok sevdim.
Şehirde birçok spor yapabilirsiniz. Ben yaz boyunca futbol ve tenis oynadım.
Şehrin dışında da yapılacak çok şey var. Mesela biz kamp kurduk. Rafting yaptık. Doğa yürüyüşleri yaptık. Bir keresinde Gelidonya Feneri’ne yürüdük. Gelidonya Feneri Akdeniz’in en uç noktası. Akıntı nedeniyle orada birçok gemi batmış ve batıklar Bodrum Müzesinde sergileniyormuş.
Side, Alanya, Kaş, Çıralı ve Adrasan’a gittim. Herkes görmeli.
Birçok antik şehir var. Ben Perge, Aspendos, Antik Side, Phasilis, Myra, Demre ve Kaleköyü gezdim. Bir sürü kral mezarı gördüm.
Ne çok şey yapmışım, ne kadar da yapacak şeyim var. İnşallah seneye bir daha Antalya’ya giderim.

(Visited 228 times, 1 visits today)