Antikacı

Denilene göre dükkanında lanetli antika eşyalar olduğu iddia edilen Diana bir gün gizemli birisi gelip Diana’nın dükkanına gelmiş ve eşyalara bakıp gitmiş, öbür günde aynı kişi gene gelip eşyalara bakıp gitmiş, bu olay Birkaç gün üst üste yaşanmış. Ardından aradan uzun bir süre geçtikten sonra aynı adam gene gelerek Diana’ya kendinden bahsetmiştir, kendisinin bir korku evinin sahibi olduğunu burada lanetli şeyler olduğunu ve ilgisini çektiğini söylemiştir, ve bu sefer gerçekten bi şey almak için gelmişti. Kasanın arkasına garip eski püskü bir kutu vardı gizemli adam o kutu ne kadar diye sordu Diana onun satılık olmadığını söyledi adam ısrarla bakmak istiyordu ama Diana onun satılık olmadığını her defasında belirtti ardından arkadan bir ses geldi Diana arka odaya gitti ve giderken sakın ona dokunma dedi. Diana kasaya geri döndüğünde kasanın üstünde fazla miktarda para duruyordu arkasını döndü ve kutu yerinde yoktu Diana umursamadı çünkü anlatılanlara göre kutu lanetliydi.

Gizemli adam kutuyu korku evinin bir köşesine koyduktan sonra ilk misafirleri geldi. Oyun başlamadan önce adam gençlere oyunu anlatmaya başladı:

-Üstünde dokunmayın yazan şeylere dokunmayın, girilmez yazıyorsa girmeyin ve süreniz yaklaşık bir saattir.

sonra kapıyı gençlere açtı ve gençler içeri girdi, içerde iki kız üç erkek vardı. İlk odadaki bulmacayı çözmeye çalıştılar biraz uğraştıktan sonra ikinci odaya yani son odaya girdiler, yaklaşık yarım saatleri kalmıştı kutu o odanın içerisindeydi ve üstünde dokunmayın yazıyordu ama gençlerden birisi ip ucu ararken o kutuyu açmıştı birde odanın içinde orada çalışan bir adam vardı onun görevi gençleri korkutmaktı. İçerideki adam duvara bir zincir ile bağlıydı gençlerin süresi azaldıkça içerideki adamın bağlı olduğu zincir gittikçe genişliyordu. Gençlerden birisi o kutuyu açtıktan sonra içerideki adamın hareketleri yavaş yavaş değişmeye başladı. Süreleri azalıyordu ve adamın zinciri iyice genişlemiş ve gençlere iyice yaklaşmıştı ama hala bulmacayı çözememişlerdi. Adam mırıldanmaya ve inlemeye başlayınca gençler korkmaya başladılar, adam artık onlara dokunacak mesafedeydi ve masanın üstünde bir makas vardı, gençler bulmacayı çözemediler ve odada beklemeye başladılar ve zincire bağlı adamla dalga geçmeye başladılar ona vurup daha sonra gülüyorlardı, adam eline makası alarak elinde çevirmeye başladı gençler onun ile dalga geçmeye devam etti en son adam ona en yakın bir erkeği kendine çekerek makası gencin karnına sapladı, diğerleri çığlık atmaya başladı kameradan onları seyreden gizemli adam mikrofondan içerideki ama sen ne yapıyorsun diye seslendi, içerideki adam bir masanın üzerine çıkarak bütün kameraları devredışı bıraktı. Gizemli adam ne olduğunu anlamaya başladı bu kutuyu almaya gittiğinde oradaki kadının ona dokunmaması gerektiğini söylemişti, kutunun lanetli olduğunu ve gençlerden birinin o kutuyu açtığını anladı sonra hemen korku evinden uzaklaştı ve antikacıya gitti. Olayı antikacıya anlatan gizemli adam cevabını şöyle aldı “ben sana ona dokunma demiştim şimdi uğraş dur ” gizemli adam korkudan ne yapacağını şaşırdı ve koşarak evine gidip bütün kapıları kilitledi. Kendisinde böyle lanetleri eşyaların ne olduğu ve bunu nasıl düzeltebileceği hakkında birkaç kişi yazan bir kitabı vardı, kitabı aldı ve araştırmaya başladı kitabın içinde o kutunun fotoğrafı vardı ve ne olduğunu okumaya başladı bunun düzelmesi için kutuyu açanın ölmesi gerektiği yazıyordu daha sonra koşarak korku evine gitti, odasına girip kapıyı güzelce kilitledi. Odada kimlerin kaldığını bilmiyordu çünkü kameralar devre dışı idi mikrofonu açıp içeriye seslendi kutu açan kimse onun ölmesi gerek dedi içeriden tık çıkmadı herkesin öldüğünü düşünerek aşşağıya indi gizemli adam kilitli odanın kapısını açtı ve içeriye baktı hiç kimse yoktu her yer kan içindeydi zincire bağlı adam yerde ağlıyordu, yanına gitmek istedi ama çok korkuyordu ve adama seslendi “Mike! sen iyi misin?” Mike iyiyim patron fakat burada ne oldu dedi gizemli adam eğer polis bunu duyarsa onu hapise atardı içinden kaçmak geldi ve tam o sırada polis geldi gençler içerideyken yanlarında telefonları vardı ve polisi aramışlardı polis ikisinide alıp hapise attı.

(Visited 37 times, 1 visits today)