Araba Modelleri

ARABA MODELLERİ

    Arabalar türlü türlüdür. Bazıları küçük, bazıları büyüktür. Bazıları yüksek, bazıları alçaktır. Bazı eski arabalar, değişik bir söyleyişle eski model arabalar, araba müzesindedir. Araba müzeleri Almanya’dadır.

 

 

 

Araba müzelerindeki arabaların direksiyonları çok incedir. Tekerlekleri de motorsiklet tekerleğine benzemektedir. Ancak, motorsikletler iki tekerlekli olmasına rağmen, arabalar dört tekerleklidir.

Bazı insanlar, günümüzde de eski model arabalar kullanmaktadır. Bizim apartmanımızda bir amca kırmızı Volkswagen araba kullanmaktadır. Bu tip arabalara kaplumbağa araba diyorlar.

Bazı arabalar ise çok küçüktür ve sadece iki koltuğu vardır. İki koltuğu olmasına rağmen yine de dört tekerleklidir.

Bir de düğün arabaları vardır. Üstleri çiçeklerle süslü olan arabalara düğün arabaları denir. Bu arabalara harfler de yazılıyor.

Aile arabaları da vardır. Küçük bir servis arabasına benzer ve dört koltukludur. Bazen de bu arabalar yedi koltuklu olabilir.

 

                       

Bazı arabalarda vites var. Üzerinde 1,2,3,4,5,6 ve R harfi var. Bu arabalar otomatiksizdir. Bazı arabaların viteslerinde ise sadece harfler vardır. P,N,S,D harfleri bulunur. Bunlar otomatik arabadır.

Arabaların tüm modellerinde el freni var. Harekete geçince kolunu indiririz. Durunca da çekeriz. Bazen kol yerine, bu işi bir düğme de yapabilir.

Bazı araba modelleri kendiliğinden navigasyonludur. Navigasyon ekranı yok ise, satın aldığımız bir navigasyon kullanabiliriz. Ancak şarj cihazını da unutmamalıyız. Yoksa şarjı biter ve kullanamayız.

Yeni araba modellerinde, sesli talimat vererek telefon konuşması yapabiliriz. Ayrıca gelen çağrılara da cevap verebilir. Bu arabalarda bluetooth vardır.

Sonuç olarak, arabalar sürekli yenilenmekte ve değişik modeller üretilmektedir.

(Visited 471 times, 1 visits today)