Araba Sevdalısı İki Dost

Otomobillere karşı hiç ama hiç ilgisi olmayan bir kız okulda yeni bir öğrenciyle tanışmış. O arkadaşıyla iyi anlaşmaya ve sık sık birlikte zaman geçirmeye başlamışlar. Bu süre içinde kız, arkadaşının otomobillere olan ilgisini fark etmiş. Birlikte zaman geçirmeleri arkadaşının bu hobisinden etkilenmesine sebep olmuş ve zamanla o da otomobillerle ilgili yeni şeyler öğrenmeye başlamış. Arkadaşıyla tüm sohbetleri otomobillerle ilgiliymiş. Ona sık sık bazı şeyler soruyor, arkadaşı da ona hep güler yüzle cevap veriyormuş. Kız bunun üzerine daha çok araştırma yapmış ve videolar izlemiş.

Aradan birkaç hafta geçmiş ve kız bütün sosyal ağlardan arabalarla ilgili sayfaları takip etmeye başlamış. Neredeyse tüm zamanını otomobilleri araştırarak geçiriyormuş. Bir süre sonra kız gördüğü resimleri arkadaşına göstermeye başlamış ve o günden beri hep birbirlerine otomobil fotoğrafları gönderiyorlarmış. Bu o iki arkadaş için hiçbir zaman sıkıntı haline gelmemiştir. Birbirlerine her fotoğraf attıklarında “acaba beğenmiş midir?” düşüncesine kapılmışlar. Kız artık eskisi gibi boş zamanlarında televizyon izlemeyip, otomobil videoları izlemeye başlamış.

Zaman içinde kızın ailesi de bu durumu fark etmiş ve başlangıçta garipsemelerine rağmen zamanla güzel tepkiler vermeye başlamışlar. Kızlarının farklı bir ilgi alanının olması onların da hoşuna gitmiş. Bir süre sonra kız arabaların renkleriyle de ilgilenmeye başlamış. Gördüğü farklı renklerdeki otomobillerin fotoğraflarını çekmeye başlamış. Kızın telefonunun galerisinde neredeyse hep otomobil fotoğrafları olmaya başlamış.

img_0998

Adeta kızın hayatına yeni bir pencere açılmış. Kızın hayatında neredeyse her şey değişmiş. Hatta odasına otomobil posterleri bile asmış. Eskiden yoldan geçen arabalara bakıp geçen kız artık her geçen arabayı dikkatlice izlemeye başlamış. Otomobillerle ile ilgili etkinliklere gitmeye başlamış ve dergiler alıp okumuş. Arkadaşı ise hiçbir zaman öğretmekten bıkmamış ve kız her soru sorduğunda ona hiç üşenmeden cevap vermiş. Bu iki arkadaş artık diğer arkadaşları gibi havadan sudan konuşmuyormuş, tek konuları otomobillermiş. Bir tek arkadaşları değil öğretmenleri de kızdaki bu değişikliği fark etmiş. Aslında herkesin dikkatini çeken bir kız çocuğunun bu denli otomobil hayranı olmasıymış.

(Visited 112 times, 1 visits today)