Aref’in Dünyası

Merhaba sevgili arkadaşlar bu bloğumda sizlere boş vakitlerinizde Ankara’da yapılabilecek farklı bir aktiviteyi anlatmak istiyorum

Bildiğiniz gibi Ankara ‘da gezip eğlenebileceğimiz yerler sınırlı sayıdadır. Örneğin; AVM, kafeler.. gibi yerler vakit geçirmek için tercih edilir.  Bu bloğumda abim Emin BAYRAM Ve Aref GHAFOURI ‘nin korku evinden bahsedeceğim. Öncelikle korku evinin ne anlama geldiğini açıklayarak başlıyayım.

Korku Evi: özel bir dizayna sahip,birden fazla odası olan, zeka sınırlarını zorlayacak bir senaryo  üzerine kurulu korku dolu dakikalar yaşayacağınız tüyler ürperten ir evden kaçış oyunudur.

Şimdi ‘ Aref’in Dünyası’ dan bahsedeyim ; Bu evde kullanılan hikayenin adı ‘ EDE ‘ dir. EDE isimli hikayede ruhu bir eve hapsolmuş küçük kıza yardım etmeniz ve onu kurtarmanız gerekiyor. Ancak bu iş sandığınız kadar kolay olmayabilir. Ekip arkadaşınızla birlikte ürpertici sürrizlerve beyninizi zorlayacak şifreler ile baş başa kalacaksınız. 3 katlı korku evinde zaman nasıl geçecek anlamıyacaksınız. Küçük kızın yaşadığı olaylara tanık olacak ve sırlarla dolu bu evde onu kurtarmaya çalışacaksınız.

Aref’in Dünyası’nda min. 3 max. 6 kişi girebiliyor. Oyuna girmeden görevliler tarafıdan kurallar anlatılır. Ve oyun başlar.

Oyuna girmeden anlatılanlar:

-oyunun hikayesi anlatılır.

-Canlı mankenler olduğu söylenilir.

-Ve canlı mankenlere temas etmek yasaktır.

-Eğer uyarıılanlara uyulmaz ise oyun bitirilir.

-Oyun 60 dk. sürer ve 60 dk sonunda süreniz dolar. Bu süre içerisinde odalardaki gizemli şifreleri çözüp oyunu bitirmelisiniz.

-Oyun boyunca karanlık olarak ilerlemek zorundasınız.

-Elinizde yalnız fener eşliğinde ilerleyebilirsiniz.

!!! Yalnız ir prolem var ışığın konrolü sizlerde değil…

Oyunlar:

-8 bölümden oluşmaktadır.

-Oyuna en az 3 kişi devam edebilir. 3 kişinin altına düşüldüğünde oyun biter

-Oyunda her bireye ayrı bir görev verilmektedir. Ve görevi alan brey yapmak zorundadır.

Aref’in Dünyası diğer koru evlerine göre birçok farklılık gösterir. Bunlardan bir tanesi; Oyunda birden fazla kurban olabilir. Diğer farklılıkları görmek isterseniz oyuna katılabilirsiniz 😉

Ve bu evdeki gizem anlattıklarımla da kalmıyor. 1 ay sonra yepyeni 2. oyu açılacaktır. 2. oyunda 1. oyunda olduğu gibi sürprizler ulunmakadır.

Min 15 yaş oyuna katılabilmektedir. Oyun esnasında herhangi sağlık problemi yaşanırsa her türlü ekipman bulunmaktadır.

Ben korku evi hakkında birçok bilgimi zilerle paylaştım bulunmaktayım. Ozaman ne duruyorsunuz ? Arkadaşlarınız ile güzel eve eğlenceli bir haftasonu geçirmeye ne dersiniz ?

Oyuna girip çıktıktan sonra tüm ekip karşısından güler yüzle karşılanıp ikramlar yapılmaktadır.

Ve isteğe bağlı olarak fotoğraf çekilip Korku evnin resmi instagram hesabında paylaşılmaktadır Ve korku evinin içerisinde fal oyunuda mevcuttur. İran’lı ir bayan tarafından her türlü fal bakılmaktadır. Yani anlıyacağınız Ankara’da vakit geçirmek için çok çeşitli bir korku evi var.

Evet arkadaşlar ben kendim de korku evine gittim. Korku dolu bir evde eğlenceli oyunlar bulunmaktadır. Herkese tavsiye ederim.

Resmi İnstagram Hesabı: Arefin Dunyasi

rezervasyon numarası: 0530 377 27 33

 

(Visited 486 times, 1 visits today)