Arkadaş Her Şeydir

Merhaba benim adım Görkem. 11 yaşındayım. Hiç bir zaman kendi idealime göre bir arkadaş bulamadım. Bir gün dışarı çıktım 1 saat dolaştıktan sonra eve döndüm,uyumaya karar verdim ve uyudum. Ama bir kaç gündür rüyamda bir kişi ile arkadaş olduğumu görüyordum. Artık çok merak ettiğim için anneme başvurdum,annem ise artık yeni bir arkadaşımın olacağını düşündü.

Yine hava almak için dışarıya çıktım. Yarım saat sonra bir çığlık sesi duydum! Önce çok korktum ama bunun bir çocuktan geldiğini görünce rahatladım. Ona neden burada olduğunu sordum o da yanındaki bisikleti göstererek bacağının kırıldığını söyledi. Ona annesin ve babasının olup olmadığını sordum, yok dedi ben de bunun üzerine ambulans çağırdım. Çocukla beraber hastane’ye gittim. 1 saatlik ameliyattan sonra odaya alındı. Ben de yanına gidip iyi misin, diye sordum. İyiyim dedi ve teşekkür etti. Adını sordum Yavuz dedi ben de Görkem dedim. Ardından Yavuz’u bizim eve götürdüm.

Annem bu çocuğun kim olduğunu sordu ben de böyle böyle diye anlattım. Annem de Yavuz’un bizim evde kalmasına izin verdi. Böylelikle sonsuza kadar olan bir arkadaşlık işte böyle başladı.

(Visited 80 times, 1 visits today)