ARZULAR

İnsanoğlu yaratılışından bu yana hep daha fazlasını ve daha iyisini istemiştir evrenden. Çoğunlukla da elde etmiştir istediğini. Bir şeyi elde etmemiz için öncelikle istememiz gerekir. Önemli olan da bunu nasıl yaptığımız.

Bu konuda iki büyük inanış var. Acaba “Bir şeyin olma olasılığı, isteme olasılığı ile ters orantılıdır.” diyen Murphy Kanunu mu yoksa “Evrene göre kural yoktur. Bir şeye şimdi sahip olduğunuzun hislerini sunarsanız  evren de buna yanıt verir.” diyen Çekim Yasası mı doğru? Bence bir şeyi ne kadar istersek onu elde etmemiz o kadar zorlaşır şeklinde bir düşünce yanlış. Bir şeyi isteyip istemediğimizi bilmeden zaten elde edemeyiz. Ne kadar istersek o kadar hırslanır ve onu elde etmeye çalışırız. Ancak şöyle bir gerçek de var ki, daha önce birçok insan hırslarının ve arzularının kurbanı olmuştur. İstediğimizi elde etmek uğruna kendimizi yıpratmak da çok yanlış.

Sonuç olarak, kanaatimce arzularımız uğruna çalışırken dikkatli olmalı, olmayacak isteklerin peşinden koşmamalıyız. Her iki inanışa da tam olarak katılmasam da Çekim Yasası düşüncelerime daha yakın.

(Visited 35 times, 1 visits today)