AŞK BAZILARI İÇİN SEKİZ HARFLİDİR

 

B E Ş İ K T A Ş K

     Ben bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım. Yaşadığım ülkede taraftarı olduğum kulüpten daha fazla şampiyon olmuş iki takım daha var. Benim yaşımda bir kulübün başarısı, şampiyonluk sayısıyla belirlenebilir. En çok şampiyon olan kulübü tutarak arkadaşlarıma en büyük takım benim takımım, siz de bizim kadar şampiyon olun öyle konuşalım derdim. Benim için çok kolay olurdu. Fakat ben bir YAVRU KARTAL’ ım. Bence sadece ülkemde değil tüm dünyada en büyük taraftar BEŞİKTAŞ TARAFTARI’ dır. Bunu anlamak için VODAFONE ARENA’ da bir derbi maçı izlemek yeterli. Beşiktaş Kulübü böyle bir taraftar topluluğuna sahip olduğu için çok şanslı bence. Bu kulüp dünyanın en iyisi olmayabilir fakat bu taraftar dünyanın en iyi taraftarıdır.

 

 

Öyle bir taraftar topluluğu ki, hem ülkemizde hem de dünyada olan olaylarla ilgili yapıcı pankartları tribünlerine taşır, her şartta ve sürekli takımını destekler, başarılı olan rakibini de alkışlar, haksız yere kırmızı kart gören rakip için hakemi eleştirir. Böyle bir topluluğun içinde olmak ayrıcalıktır. Bu taraftar için kimler neler söylemiş bir bakalım.

 

     Lisandro Lopez : “Ben, ülkem de dahil, Güney Amerika’ nın tüm önemli statlarında futbol oynadım. Ama Porto’ nun Beşiktaş ile İnönü’de oynadığı karşılaşmayı asla unutamam. Stadın bir an üzerimize geldiğini hissettik. Stada ayak bastığımızda gürültüden kulaklarımız tıkanmıştı. Beşiktaş’ ı sahada oynatan sanki seyirciydi. İnanılmaz anlar yaşadım. Bunu söylerken bile tüylerim diken diken oluyor.” 
Portekiz’ in Record Gazetesi’ ne Beşiktaş – Porto maçında yaşadıklarını anlatırken.

Alex Ferguson : “Beşiktaş taraftarı harika. Hayatımda hiç bu kadar takımını ateşleyen, bu kadar iyi gürültü yapan, rakip takım üzerinde baskı oluşturan başka bir taraftar görmedim.”

(Beşiktaş – Manchester United maçı sonrası)

 

 

 

Rio Ferdinand : “Gördüğüm en iyi deplasman atmosferi kesinlikle Beşiktaş ile oynadığımız maçtaydı. O maçta oynamamıştım, ancak arkadaşlarımı desteklemek için tribündeydim. Sahadaki mücadeleden çok, taraftarları izledim. İnanılmaz bir geceydi.”

(“Yaşadığın en iyi deplasman atmosferi hangisiydi?” sorusuna yanıt verirken)

Hulk : “İkinci golü attığımda tüm Beşiktaşlı taraftarlar beni ayakta alkışladı. Kariyerim adına unutamayacağım bir andı. Beşiktaş taraftarına gösterdiği centilmenlik için çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş taraftarını hiç unutamıyorum. Takımlarını maç başlamadan büyük bir coşkuyla desteklemeye başladılar. Ben ikinci golü atınca ayakta alkışladılar. Rakip takım taraftarları tarafından yaptığınız işin iyi olarak bilinmesi asla unutulacak bir şey değildir. O günü asla unutmayacağım”

(Sporx.com’a Beşiktaş – Porto maçında yaşadıklarını anlatırken)

Willie McDougall (UEFA Güvenlik Sorumlusu ): “Tottenham ile oynanan karşılaşmada İnönü Stadı’ ndaydım. Taraftarların yarattığı müthiş atmosferi yerinde yaşadım. Tam bir futbol stadyumunuz ve seyircileriniz var. Bu kadar ateşli bir taraftar grubunun yenilgiyi kabullenip, ağırbaşlı bir şekilde Tottenham’ ı alkışlaması müthişti. Bize yaşattığınız bu unutulmaz tecrübe için tüm Beşiktaş kulübüne ve taraftarlarına teşekkür ederiz. Tüm görevlilere ve ortamın yaratılmasında çaba sarfedenleri takdir ettiğimizi belirtiriz.”
(Beşiktaş – Tottenham maçı sonrası)

 

Emre Tilev (spiker): “İşte burası İnönü! İşte bu tribünler Şampiyonlar Ligi’nde tarih yazıyorlar. Yok böyle tribün! Ne İngiltere, ne İspanya, ne İtalya! Görmedim, anlatmadım. Bugün yaşıyorum ve tüylerim diken diken oluyor. Bu maçı anlatan İngiliz spikerler de görmediler. Bana bakıyorlar, tribünleri gösteriyorlar. Anlatılmaz, yaşanır”.

 

 

(Visited 317 times, 1 visits today)