Aslında Çok Kolay Olan Tek Şey

‘’ Hayat bir roman değil, bir hikaye gibidir. Ne kadar uzun olduğu değil ne kadar güzel olduğu önemlidir.’’demiş Montaigne. Aslında çok da doğru. Önemli olan hayatımızın içerisindeki yıllar değil, yıllarımız içerisindeki hayattır. Hayallerini bıraktıysan bari yaşamayı da bırak.

“Hayal kurmanın gücüne inanıyorum çünkü hayaller hayat tarlasından geçerken elimizden toprağa düşen tohumlardır. Tohum ve tarla için de çabalamamız gerekir ki hayaller gerçek olsun. Hayal kurmak aslında gerçek ile olağanüstü olayların arasındaki ince çizgidedir. Hayal bizi oradan oraya sürükler.

Hayal kurmanın gücüne inanıyorum çünkü esaret altındaki insanda şahlanış gülleri açtırıyor. O kişinin dili oluveriyor bir anda hayalleri. Evsiz insan evi olmayan değil evin hayallerini kurmayan insandır aslında.”hayal kurma ile ilgili görsel sonucu

Hayal kurmanın gücüne inanıyorum çünkü düşlemek günün yorgunluğu hatta üstüne gelen her şeyin altında unutulmuş, bitkin düşmüş bir toz parçası gibi olmaktan çıkarıyor. Elbet gerçekleşmeyeceğini bildiğimiz, karşıdakine söyleyecek bize öcü gibi bakacak hayallerimiz vardır. Fakat sizce de bizleri bambaşka yerlere götürmüyor mu hayaller? Leo Burnett’ın de dediği gibi ,’’Yıldızlara uzandığında bir yıldıza sahip olamazsın belki ama bir avuç çamur da elde etmezsin.’’

Hayal kurmanın gücüne inanıyorum çünkü bizi karanlıkta bırakmayan o değil mi? Hayallerimizin ışığını söndürürsek gözümüzü kapattığımızda ki boş ifadeden hiçbir farkı olmayacak. Ne mutlu gözlerini kapattığında tozpembe hayallere dalan insanlara, ne mutlu hayallerini hep canlı tutanlara.

Hayal kurmanın gücüne inanıyorum çünkü içimizi huzura erdiren odur. Öncelikle hayatı nasıl yaşamak istiyorsak hayal etmeli sonra hayatı da bu doğrultuda yaşamalıyız.

Hayal kurmanın gücüne inanıyorum çünkü bizi zaferle dolduran da odur. Çevremizdekilerin hayallerine de destek olmalıyız. Şuna dikkat etmeliyiz ki kurduğumuz hayal, kırdığımız hayal olmasın.

Hayal kurmanın gücüne inanıyorum çünkü hissettiğim ve arzuladığım şeylerin gerçekleşmesini sağlayan tek yer hayallerim. Sadece bedenen kalıyorum. Zihnim temiz ve durgun bir o kadar da kurduğum hayalin eşliğinde heyecandan pır pır atıyor olur.best adventure ile ilgili görsel sonucu

Hayal kurmanın gücüne inanıyorum çünkü hayal aklın sınırlarının ötesine yolculuktur. Her yolculuk bilinmeyene dair yaklaşmadır. Bu kadar soyut bir kavramın gerçekte ne kadar somut olduğunun kanıtıdır.

Hayal . . . Hayal etmekten korkmak dahası onu kötülemek yapılacak en son şey olmalı. Hayali suçlayanlar kendi korkularına yenik düşenlerdir. Eğer sen de korkuyorsan ya da hiç denemediysen bunu tecrübe etmek ‘’bedava’’. Belki içinde bunaldığın, kapana kısıldığın hayatını değiştirir. ‘’Hayal edebileceğiniz her şey gerçektir’’ demiş Picasso.

hayal kurma ile ilgili görsel sonucu

(Visited 89 times, 1 visits today)