Atatürk ve Öğretmenler

Mustafa Kemal Atatürk: Canım Atam o zeki, çalışkan, güçlü, başarılı liderdi. Bizi düşmanlardan kurtaran Cumhuriyeti kuran Canım Atam. Baş öğretmenimiz.

ataturk-ve-matematik
Atatürk,Türk halkı ile birlikte mücadele ederek yurdumuzu düşmanlardan kurtardı.Savaşı kazandıktan sonra Cumhuriyeti kurdu.
Atatürk,Cumhuriyeti kurduktan sonra ülkemize birçok yenilikler getirdi.Bunlardan biri mahalle mekteplerini kapatıp modern okullar açtı ve daha kolay eğitim görmemiz için yeni Türk alfabesini çıkardı.

egitim-alaninda-yapilan-yenilikler-ve-devrimler-nelerdir
İlk öğretmenimiz Atatürk’tür.Çocukları çok seven ve eğitime çok önem veren Atamız,öğretmenlik görevini çok severek yaptı.
Atatürk için  eğitim ve öğretim her şeyden önemliydi çünkü eğitimli gençler ülkeye daha faydalıydı.Öğretmenlere daha çok değer veriyordu çünkü o zeki gençleri öğretmenler yetiştiriyor.
Gittiği her yerde öğretmenlerin ne kadar değerli olduklarını ve çok kutsal bir iş yaptıklarını anlatırdı.”Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacak.” diyerek onları hep yükseltirdi.

ataturk-ve-cocuk

Baş öğretmenimiz Ata’mızın da dediği gibi öğretmenlerimiz bizim için çok özel ve değerli onlar olmazsa eğitim göremeyiz hiçbir şey öğrenemeyiz.

Öğretmenlerimiz sadece bize okuma-yazma öğretmiyor sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı, düzeni, yardımlaşmayı ve hep birlikte kardeşçe yaşamayı da öğretiyorlar.

Biz öğretmenlerimizi bazen istemeyerek üzüyoruz. Onları ne kadar üzsek de, onlar bıkmadan bize öğretmeye devam ediyorlar.

Çok değerli öğretmenlerim iyi ki varsınız, siz bizim için çok değerlisiniz. Bizler sizin evlatlarınız, aynı zamanda bu vatanın geleceğiyiz. Sizi çok ama çok seviyorum.

Canım Atam, baş öğretmenim, önce senin ve canım öğretmenimin daha sonra da bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. Sizleri çok seviyorum.

(Visited 146 times, 1 visits today)