Atatürk Yürekli Olmak

Daha küçücükken,  anaokuluna  gittiğimde, ilkokulda 1. sınıfın kapısından içeri girdiğimde, ilk gördüğüm senin fotoğrafındı Atatürk`üm. Hep gülen yüzünle oradaydın ve bize sevgiyle bakıyordun.

Öğretmenlerim, ailem seni anlattıkça ben seni tanıdıkça seni daha da çok sevdim. Hangi konuda sorsam hep çok başarılı oldu dediler. Hayatta olsaydın sana bunu sormak isterdim. Bir insan nasıl olur da her konuda bu kadar  başarılı olur? Birçok kitap okumuşsun, matematikle ilgilenmişsin, dans etmişsin, çok sportifmişsin. Müzik dinlemeyi çok severmişsin. Seni anlatmaya yetişemiyorum Atam. Ben de senin gibi başarılı olmak istiyorum. Seni örnek alıyorum.

Ne güzel bir yüreğin varmış ki, onun içine neler sığdırmışsın. Çocukları, gençleri, öğretmenleri, milletini, hepimizi, herkesi sevecek kadar sevgi dolu bir yürek. Senin  hayatının ne zorluklarla, yokluklarla, savaşlarla geçtiğini de öğrendim. Buna rağmen yılmayıp hiç vazgeçmemişsin. Yaptıkların her zaman bize örnek oldu ve olacak. Çektiğin bu kadar sıkıntı ve zorlukların karşılığını alıyorsun. Merak etme Atam. Bizim gibi seni seven, ilkelerinin izinde olan Türk çocukları, gençleri var. Onların başında da senin başöğretmenliğinden ilham alan, seni sürekli bize anlatan ve sevdiren öğretmenlerimiz var. Canım Atatürk`üm seni çok sevdik, çok seveceğiz.

Hepimizin yüreği sende  atıyor.

ATATÜRK YÜREĞİMDE

Atatürk yarın,

Atatürk bugün,

Atatürk dün,

Ben olmuş artık,

Yüreğimde,

Benimle her gün.

İleriye baktığımda,

Mavi mavi,

Atam bakar.

Anadolu kırlarında,

Buram buram,

Atam kokar.

Yazan : İsmail Malatya

(Visited 133 times, 1 visits today)