Atatürk’e Mektup

3
“Benim adım Gülcan. Öğretmenim bana bu konuyu verdiğinde çok heyecanlandım. Sana duygularımı anlatmak istiyorum. Ben seni tanıyorum sen Atatürk’sün. Dünyaya gelmiş en büyük lidersin. Ben seni hiç görmedim Atatürk. Ama çoçukluğumdan beri ailemden ve öğretmenlerimden seni dinlediğim için seni tanıyorum. Görenler ve görmeyip bilenler doğruyu söylüyormuş. Sen çocukları ve bizleri çok sevdin bizlere inandın. Bu cennet vatanı bizlere emanet ettin. Bazen düşünüyorum da yaşadığın zorluklara nasıl göğüs gerebildin? O dönemde yaşasaydım her gün senin yanına gelirdim. Yaşadığın zorlukları ve ülkemizi nasıl kurtardığını senden dinlemek isterdim.
ataturk-ve-cocuk-4

Atatürk sen iyi ki yurdumuzu düşmanlardan korudun. Korumasaydın biz hala padişahlık ile yönetilirdik yani özgür kalamazdık. Hep padişahın söylediklerini yapardık. Yine söylüyorum sana, iyi ki yurdumuzu düşmanlardan korudun. Bize özgürlüğün ne demek olduğunu öğrettin. Sen Ulu Önder Atatürk’sün bu cumhuriyetin baş kurucususun. Ben de cumhuriyet için senin ilkelerine sahip çıkıp bize bıraktığın vatan için özgürlük için çalışacağım. Bunu bilen herkes senin yolunda yürümeli ve cumhuriyetine sahip çıkmalı. Cumhuriyetin ne olduğunu bilmeli, ben kendi adıma sana söz veriyorum ki her zaman cumhuriyetime sahip çıkacağım. Her zaman vatanım için neler yaptıklarını düşüneceğim. Biliyorum ki sen ölmedin ve ölmeyeceksin bizlerin içinde hep yaşayacaksın.

Her 10 Kasım’da senin yanına bu duygularla geliyorum. Elimde kırmızı karanfiller ve gözümde yaşlarla duygularımı ancak böyle ifade ediyorum. Oraya gelen insanlardan, ne kadar çok sevildiğini küçük çocukları, dedeleri görüyorum. Herkes aynı coşkuyla sana olan özlemini dile getiriyor.
ataturk-guluyor
Atatürk , seni çok seviyorum. Seni görmemiş olmama rağmen seviyorum, hep de seveceğim. Sen benim birinci büyüğümsün. Ama biliyorum ki sen ölmedin benim şu küçücük kalbimde yaşıyorsun.

(Visited 425 times, 1 visits today)