ATATÜRK’Ü ANMA

Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur ve Türk milletinin ölümsüz lideridir. Atatürk’ün Türk milletine en büyük hediyesi, Türkiye Cumhuriyetidir. Atatürk’ün hayata geçirdiği devrimler, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya devletleri arasında saygı gören bir duruma gelmesini sağlamıştır. Atatürk hayatının sonuna kadar vatanına hizmet etmiş bir liderdir.

Ulu Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı başarıyla kazanıldıktan sonra cephede kazanılan başarının asla yeterli olmadığını bilerek Türk ulusunu çağdaş devletler düzeyine ulaştıracak bir çok devrimler gerçekleştirmiştir. Türk gençliği olarak bizim yapmamız gereken her 10 Kasım’da Atatürk’ü en iyi şekilde anmaktır. Atatürk’ün Türk Milletinin en büyük lideri olmasında önemli katkısı olan birtakım kişisel özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri en başta vatan ve millet sevgisi, ileri görüşlü, planlı ve sabırlı olmasıdisiplinli çalışması, yeniliklere açık olması gibi özelliklerdir.

Atatürk Türk milleti için çok önemlidir. Dünyada birçok milletin Atatürk’ü örnek alması Türk Milleti için büyük bir gurur kaynağıdır. Atatürk’ün vefatı başta Türk Milleti olmak üzere bütün dünyayı üzmüştür. Her 10 Kasım’da Atatürk’ü saygı ve minnetle anar ve Anıtkabir’i ziyaret ederiz.

 

 

(Visited 292 times, 1 visits today)