AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI BENİM ŞEHRİMDE OLMALI

Türk Milleti’nin futbol sevgisinden şüphe duyulmaz. Eger bir gün Avrupa Şampiyonası Türkiye’de yapılacaksa bence Ankara’da yapılmalıdır. Biliyorum ki bu güne kadar hep İstanbul aday oldu.Bence sadece trafik sorunu bile seçilmemesine neden olmuş olabilir.

Ankara öncelikle başkent.Bu güne kadar  ki  şampiyonalar ülkelerin başkentlerini de  kapsayan  organizasyonlardı.Ankara mutlaka olmalı

Ankara anadolunun tüm kültürünü taşıyor.Roma kalıntılarımızda ,resim heykel müzemizde,kalemizde var.Ayrıca  Ankara TBMM gibi Türkiye  Cumhuriye’nin tarihinde yansıtmaktadır.

Ankara’da Galatasaray yada Fenerbahçe gibi bir futbol takımı olmasa da,Her zaman diger takımları zorlayan birkaç Ankara takımı olmuştur.Helede de taraftarları  sonuna kadar takımlarını desteklerler.

Ankara’da dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi çok lüks ve güzel oteller var.Eminin  gelen konuklar çok rahat ederler.

Ankara İstanbul kadar kalabalık değil ve trafik o kadar cok hayatımızı engellemiyor.Bu da bir yarışma için çok avantajlı demek oluyor.Ayrıca Türkiye’nin diğer şehirlerinden de Ankara’ya gelmeleri  daha kolay.Çünkü Ankara tam ortadadır.

Bir  gün gerçekten biz Avrupa Futbol şampiyonası yaparsak umarım ve dilerim ki Ankara’da yapılsın.Ben o zaman nerde olursam olayım.

(Visited 53 times, 1 visits today)