Avusturya ( Hallstatt ) Yolculuğum

Hayatımdaki en güzel, en keyifli ve maceralı yolculuğum birkaç yıl önce ailem ile gittiğim Avusturya’da bulunan Hallstatt yolculuğumdu.
Yaz tatili başlamıştı. Annem ,babam ve ben önce Münih’e uçtuk. Oradan da dedem ve anneannemin yaşadığı Avusturya’ya geçtik. Birkaç gün Salzburg ‘ta kaldıktan sonra hep birlikte Hallstatt’a doğru yola çıktık. Salzburg Hallstatt arasındaki yerler o kadar güzeldi ki hayran kaldım. Hayatımda hiç bu kadar yeşillik, doğal güzellik, görmemiştim. Yol boyunca şelaleler, nehirler, göller, dağlar muhteşemdi. Hallstatt girişindeki göl kenarında piknik yaptık. Tuz madenine girdik. Kafatası müzesine gittik. Hallstatt’a vardığımızda teleferik ile çok yüksek bir dağın tepesine çıktık. Dedem ve annem çıkmaya korktular ama ben babamla hiç korkmadan çıktım. Bu teleferik yolculuğu beni çok heyecanlandırdı. Yukarı çıkarken manzara muhteşemdi. Sonra seyir terasına çıktık ve bütün Hallstatt’a kuş bakışı baktık. Bir tarafta dağ manzarası, diğer tarafta göl ve eski tarihi binalar, yeşilin her tonu büyüleyiciydi. Aşağı indikten sonra gölde kuğularla gezinti yaptık. Çok güzel bir gün geçirdik.
Bu yolculuk benim en mutlu olduğum yolculuktu. Bir gün Avusturya’ya yolunuz düşerse Unesco’nun koruma altına aldığı bu güzel kasabayı mutlaka ziyaret edin. Çünkü Hallstatt cennet gibi bir yer…

(Visited 13 times, 1 visits today)