Ayrıntılı Düşünün

Cüzdan mı almak istersiniz, telefon mu? Çoğunuz telefon diyecek. Bundan eminim. Ancak hiç hangisinin daha çok işe yaradığını düşündünüz mü? Bazılarınız telefon diyecek, bazılarınız da cüzdan. Çünkü cüzdanın içinde sadece para saklandığını düşünüyorsunuz veya telefonda sadece internete girilip, birileriyle konuşulduğunu sanıyorsunuz. Peki ya hiç ayrıntılarına girip kurcaladınız mı veya düşündünüz mü?

Ben size bir soru sorayım. Bir durumun içindesiniz ve ya telefonunuzu kaybedeceksiniz ya da telefonunuzu. Hangisini seçerdiniz? Çoğunuz telefon diyecek. Çünkü cüzdanın içinde para var diye düşünüyorsunuz. Peki ya telefonunuzun için sizin hayatınızı kurtaracak çok önemli bilgiler veya işiniz ile ilgili bir takım şeyler varsa? Ben olsam, eğer cüzdanımın içinde çok önemli fişler, bilgiler, bazı aldığım eşyaların faturaları yoksa ve sadece para varsa cüzdanımın kaybolmasını isterdim. Çünkü mesela başınıza herhangi kötü bir olay geldiğinde cüzdanınızla brisine haber veremezsiniz. Ancak telefonunuzla kolaylıkla birisiyle irtibata geçebilirsiniz.

Siz de benim gibi böyle ayrıntılı düşünerek cevabınızı tekrar verin. Belki önce ki cevabınızda çok kabataslak düşünmüşsünüzdür. Onun için bir daha düşünün derim.

(Visited 54 times, 1 visits today)