Bahar Şenliği

Okulumuzun bu yılki bahar şenliğinin organizasyonunda görevlendirilen öğrencilerden biri de bendim. Öğretmenimin bu görevi bana vermesi beni çok mutlu etmiş ve çok heyecanlandırmıştı. Gece gündüz planlar yapıyor ve farklı etkinlikler tasarlamaya çalışıyordum. Gözüme uyku girmiyordu.

Bahar şenliğimiz gerçek bir çocuk şenliği olacaktı. Tam iki hafta sürecekti. İki hafta boyunca hiçbir ders işlenmeyecekti. Sadece eğlenceler, oyunlar, spor faaliyetleri ve yarışmalar olacaktı. Bütün çocuklar doyasıya bu şenliğin tadını çıkaracaktık. Koşacak, top oynayacak, dans edecek ve çılgınlar gibi eğlenecektik. Bütün gün kahkahalar atacak ve mutluluktan havalara uçacaktık. Düzenlediğimiz yarışmaları kazananlara ödüller dağıtacaktık. En sevdiğimiz yemekler ve abur cuburlardan istediğimiz kadar yiyebilecektik. Okulun bahçesine sirk getirtecektik. Şişme oyun alanları kurduracaktık. Farklı büyüklüklerdeki trombolinlerde zıplayacaktık. O kadar çok eğlenecektik ki eve gitmeyi hiç istemeyecektik.

Bahar şenliğinde geçireceğimiz eğlenceli günlerden sonra derslerimiz de bize daha eğlenceli gelecekti. Okulumuza gelmek için sabahı iple çekecektik.

(Visited 4 times, 1 visits today)