Bahçeden Gelen Gürültü

Amerika’nın Washington eyaletinde Jack adında bir adam yaşarmış. Jack güzel bir bahçesi olan bir evde yaşarmış. Jack bir Pazar günü evinin bahçesinde oturmuş gazete okuyormuş. Pazartesi işe gitmek zorundaymış ve Jack işe gitmeyi hiç sevmiyormuş. Çünkü işte bir sürü evrakı okuyup imzalayıp daha sonrada dosyalara sırayla yerleştirmesi gerekiyormuş.

Jack pazartesi günü işe giderken yolda çok trafik varmış. Genelde bu yol üzerinde hiç trafik olmazmış. Jack bu trafiğin nedenini anlayamamış. O gün işten eve geldiğinde çok yorgunmuş. Kendine çay yapmış. Sonra da koltuğuna oturup çayını içerken sabahki trafiği düşünmüş. Ertesi sabah Jack’in telefonuna bir mesaj gelmiş. Mesaj patronundan geliyormuş. Mesajda o gün Washington’da ki tüm işyerlerinin trafik yüzünden kapatıldığı yazıyormuş. Jack biraz sevinmiş birazda meraklanmıştı. Çünkü trafiğin nedenini hala çözememişti.

Jack yatağına yatmış. Tam o sırada bahçeden gelen gürültüyle yerinden sıçramış. Jack telaşla bahçeye çıkmış. Bahçedeki ağaca bir kamyon tekerleği çarpmış. Jack kamyon tekerleğinin geldiği yere doğru yürümüş. Bir de ne görsün! Tüm trafiğin nedeni bir kamyonmuş. Bir kamyonun tekerleği patlamış. Patlayan tekerleği çıkarmaya uğraşırlarken de tekerlek bir anda yerinden çıkıp Jack’in bahçesindeki ağaca çarpmış.

(Visited 14 times, 1 visits today)