BAŞKANLIK

Eğer ben bir başkan olsaydım, kesinlikle hayvanlara kötü davranılmasını durdururdum. Çünkü bu günlerde hayvanlar çok şiddet görüyor ve bunu gördükçe içim paçalanıyor. Düşünsenize her gün bir hayvan biz insanlar tarafından öldürülüyor?

Bu alışkanlık kötü bir alışkanlık ve yapmamalıyız. Çünkü onların da bir canı var ve yaşamaya hakları var. Bir diğer şey de imza atmak istediğim çevre sorunlarımız. Biliyorsunuz geçen sene Marmara’da kocaman bir yangın çıktı ve orada yaşayan herkesi ve hayvanları bu durum çok kötü etkiledi. TEMA ve başka kurumlara bağış yapıldı, para verildi ve ağaç dikildi, milyon tane hayvan yaşamını kaybetti, insanlar evlerini ve mallarını kaybetti. Ama bunlar tek değil; çevre kirliliği var, hava kirliliği var, su kirliliği var, toprak kirliliği var. Bunların hepsini insan yapıyor. bunların hepsi dünyamızı kirletiyor.

Bunlar çok acı verici ama bir belediye başkanı olarak bunları durdurmaya çalışıyorum ve bu benim düşündüklerimin hepsi de değil ama bu da olur herhalde. Her neyse bu yazdıklarım bildiğimin hepsi şimdilik görüşürüz.

 

(Visited 5 times, 1 visits today)