Balıklar Denizde Güzel

Balıklar, denizde yaşayan hayvanlardır. Bana sorarsanız balılar akvaryumda ya da fanusta yaşamamalıdır. Çünkü balıklar özgür hayvanlardır. Eğer balıklar fanusta yaşasaydı nesilleri devam etmesi daha sıkıntılı olabilirdi. Balıklar denizlerimizin süsleridir.

Onlar, denizde güzeldir. Yalnızken mutsuzdurlar. Onları mutsuz etmek de mutlu etmek de bizlerin elinde. Düşünelim bir, sizi odaya koymuşlar ve yalnızsınız. Sizi anlayan, mutlu eden hiçbir şey yoktur. Yani biz insanlar balıkların düşmanı olmamalıyız. Onlara zarar vermemeliyiz.

 

Denizlerin süsü rengarenk ve çeşit çeşit balıklar, aynı zamanda besin deposudurlar. İnsanlar için sunulmuş en sağlıklı besin grubunu oluştururlar. Bu besin türünden yeterince yararlanmalıyız. Güzelim denizlerimizin, göllerimizin incisi olan bu mükemmel canlıların yarınlara ulaşması için gereken tedbirleri almalıyız.

Balıksız bir deniz düşünebilir misiniz? Yanıtınızın hayır olduğunu duyar gibiyim. Balıklardan yoksun bir deniz, meyvesiz bir ağaca benzer. Lütfen, bu güzelim canlılar için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyalım. Çevresine duyarlı bireyler olalım. Denizleri ve içindeki canlı çeşitliliğini korumak için elimizden geleni yapalım.

(Visited 241 times, 1 visits today)