Barış mı Savaş mı?

Atom silahlarının ulusal savunmadaki kısmının ve atom güçlerimizin bileşiminin esaslı bir şekilde yeniden incelenmesi için doğru zaman. Soğuk Savaş sona erdi, ancak yerini ulusal güvenliğimize yönelik modern tehlikeler aldı. Yenilik, burada ve denizaşırı ülkelerde esnek bir şekilde ilerlemekte ve Birleşik Devletler için hem tehditler hem de açıklıklar yaratmaktadır. Bu makale, ulusal güvenlikte atom silahlarının uzun vadeli bölümünü analiz etmekte, gelişmiş sıradan silahların montaj kilit ihtiyaçlarındaki parçalarını ve engellerini tasvir etmekte ve gelecekteki ABD atom güçleri için birkaç

Atom silahlarının en önemli kısmı, potansiyel düşmanları Birleşik Devletlere, ortaklarımıza veya çok önemli ara yüzümüze yapılacak bir saldırıdan caydırmaktır. Rusya son derece geniş hayati ve stratejik atom güçlerini elinde tutuyor. Çin, atom silah stoğunu etkin bir şekilde modernize ediyor. Hindistan ve Pakistan, orta düzey yenilikçi devletlerin atom silahları yaratma veya elde etme kapasitesini büyük ölçüde örneklediler. Kuzey Kore, Irak ve İran gibi ülkeler arasında atom silahlarının çoğalmasıyla ilgili olarak uzun süredir devam eden ciddi endişeler var. Atom çağı artık çok uzak değişim senaryosu önermektedir.

Rutin silah inovasyonunda ilerleme işaretleri, 2020 yılına kadar doğru uzun menzilli geleneksel silahların şu anda atom silahlarına verilen görevlerden birkaçını yerine getirebileceğini gösteriyor. Günümüzde, toplu imha silahları taşıyan sokak çok yönlü roketleri alanındaki istikrarsızlık, garantili imha için bir atom silahı gerektirebilir. Gelecekteki gerçek zamanlı sembolizm ve dövüş yönetimi, isabetli vuruş uzun menzilli roketlerle birleştiğinde, rutin bir silahın bu tür hedefleri başarıyla ezebileceği konusunda acımasız olabilir.

Birkaç hedef, yıkımları için bir atom silahının canlılığını gerektirir. Her halükarda, odaklanma doğruluğu, bu tür hedefleri ezmek için gereken atomik çekilmeyi büyük ölçüde azaltabilir. Genelde az sayıda hedef olduğu gibi, uzun atomik verimler gerektirir. Daha düşük getirilerin ilgi çekici noktaları arasında, tali zararın azalması, Birleşik Devletlere yönelik silah kontrolü tercihleri ​​ve bu tür silahların mevcut atom silahları depomuzdan daha yüksek bir kesinlikle ve daha düşük bir fiyatla muhafaza edilebileceğini inanılırlığı yer alıyor.

Şimdi gelecekteki nükleer kuvvetlerimizin rolünü ve bileşimini yeniden inceleme zamanı. Yeni teknolojilerin konsept aşamasından ulusumuzun savunması için onlara güvenebileceğimiz noktaya gelmesi en az on yıl alıyor. Ve nükleer kapasiteli füzelerimizin, uçaklarımızın ve denizaltılarımızın değiştirilmesi için önceden planlama yapılıyor. Bu hayati konuya verilen sağduyulu düşünce, Amerika Birleşik Devletleri ve dünya barışı için büyük kazançlar sağlayacaktır.

Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) anlaşmasının feshi, başta Avrupa barışı ve güvenliği olmak üzere ciddi bir tehdit oluşturuyor ve dünyada herhangi bir tür silah güvenliği kontrolünü sürdürme şansını büyük ölçüde azaltıyor. Ayrıca, dünyanın nükleer silah stokunun dörtte biri operasyonel olarak konuşlandırılmış durumda.

(Visited 18 times, 1 visits today)