BAŞARI

Her birimiz kesinlikle hayatında çalışmalısın diye bir şey duymuştur. Bazı insanlar çalışmaktan zevk duyar ve çalışmak ister ama bazıları bunu hiç sevmez. Bazı insanlarda hayatlarını çalışmaya verir ve insanlık için muhteşem şeyler yapar.

Genelde herkes çalışmak ve ilerde başarılı olup Nobel ödülü almak ya da Guinness Rekorlar kitabına girmek ister. Ama bunu yapabilmek için çalışmak ve azimli olmak lazım. Mesela çok başarılı olsam ve insanlık için çok iyi bir icat yapsam Nobel ödülü ya da Guiness arasında kaldıysam ben Nobel ödülünün verilmesini isterdim. Nobel ödülüyle hem bütün insanlık seni bilmiş olacak ve Guiness kitabına girmene hak kazanacaksınızdır. Tabi ki bunu yapmak için çalışmamız gerekiyor. Eğer kendinizi çok başarısız bir şekilde görüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü herkes çalışma ile ve yeterli azim ile her şeyi yapabilir ve belkide siz gelecekte bütün insanlık için acayip iyi bir şey yapıp Nobel ödülü ya da Guiness kitabına yazılabilirsiniz.

Sonuç olarak çalışma ve azim ile insanlar her şeyi yapabilir. Sadece kendinize güvenmelisiniz ve hiç inanmayı bırakmamalısınız. Bir tane hedefiniz varsa onun peşinden gitmelisiniz ve kim bilir belki de geleceğin Nobel ödülü ve Guiness kitabına yazılan siz olabilirsiniz.

(Visited 22 times, 1 visits today)