Başarı

Selam ben Asya. Okulda çok başarısızım daha doğrusu, başarısızdım. 1. sınıfta arkadaşlarım her şeyi rahatça okuyabilirken ben heceleyerek okuyordum. Herkesin alay konusu olmuştm. Matematiğim inanılmaz kötüydü. Toplama işlemini bile zar zor yapıyordum. Daha 5+5’i bile parmakla sayan bir çocuktum ben. Derslerime hiç çalışmıyordum onun yerine bütün gün bilgisayar oyunu oynuyordum. Ara tatil karne notumda 4 tane “iyi” 1 tane “geliştirilmeli” notum vardı, hemde 1. sınıfta! 2. dönem daha kötüydü. Derslerde sıramı boyayıp arkadaşlarımla bağırarak sohbet ediyordum. Öğretmenim en son beni disipline yolladı ve ailemi aradı. Ailem bana çok fena kızmıştı. Odama gidip ağladım ve ders çalıştım (zorla). O günden sonra bir karar almıştım. Kendimi geliştirecektim!
2. Sınıfta daha iyiydim. Matematiğim çok gelişmişti ve akıcı okuyordum. Benimle dalga geçen arkadaşlarım da çok kıskanmışlardı. Bir insanın bir şeyini kıskanacaksanız başarısını kıskanın.
3. Sınıfta çok daha iyiydim. Herkes nasıl başardığımı tartışıyordu. Ben de “Çalışırsanız her şey olur” diyip kestirip atıyordum. Çünkü biliyormusunuz ilgi odağı olmak çok hoşuma gitmişti.
Ve son olarak 4. sınıf.. Şu an okul birincisiyim. Öğretmenlerim benimle gurur duyuyor. Sonçta uzak ve imkansız görünen, bir anda yakın ve mümkün olabilir. Siz de derslerinize düzenli çalışırsanız benim gibi okul birincisi olabilirsiniz ve hayallerinize kavuşabilirsiniz.

(Visited 18 times, 1 visits today)