BAŞARI BASAMAKLARINI TIRMANIRKEN EN ÖNEMLİ ŞEY NEDİR ?

BAŞARI BASAMAKLARINI TIRMANIRKEN EN ÖNEMLİ ŞEY NEDİR ?

Başarı basamaklarını tırmanırken en önemli şey çalışmaktır. Çünkü çalışmazsak başarı basamaklarını tırmanamayız. Özellikle çalışıp sınavlarda başarılı olmamız gerekir.

Çalışmayı bıraktığımız an hemen başarı basamaklarından düşeriz. Mesela bu merdivenlerden dengemizi kaybedip düşmek gibi olur. Örneğin çalışmadan sınava girdik. Ama başarılı olamadık. Çünkü çalışmadığımız için. Başarı basamaklarını tırmanırken zekâ önemlidir. Ama çalışırsak zekâmız artar. O yüzden zekâ çok önemli bir şey değildir. Çalışırken öğrendiğimiz yeni bilgiler zekâda kaydedilir. Ama çalıştıktan sonra televizyon ya da telefona bakarsak öğrendiğimiz yeni bilgileri unuturuz. O yüzden teknolojik aletlerden kaçınmalıyız. Öğrendiğimiz yeni bilgiler sınavlarda da derste de bizlere başarı basamaklarını tırmanmamıza yardımcı olur. O yüzden öğrendiğimiz yeni bilgiler çok önemli. Öğrendiğimiz yeni bilgileri unutmamak için düzenli ve planlı ders çalışmaya devam etmeliyiz. Çalışmazsak gelecekte iş sahibi olamayız, evimiz olmaz ve sokaklarda yaşamak zorunda kalırız.

O yüzden başarı basamaklarını tırmanırken en önemli şey çalışmaktır. Başarı basamaklarından düşersek hayal ettiğimiz şeylere ulaşamayız.

EGE SALDIRIM

8-C

(Visited 5 times, 1 visits today)