Başarısız İnsanın 9 Özelliği

Bazı insanların neden içlerinden hep ben yapamıyorum diyorlar? Neden
yapamıyorlar. İşte size başarısız insanın 10 özelliği
1)DAİMA GEÇ KALIRLAR:
Nasıl ki başarılı insanlar zaman yönetimi konusunda çok hassassa başarısızlar da bir o kadar vurdumduymaz olabilir. İş görüşmesi veya arkadaşlarla buluşmada genellikle geç kalırlar. Bazen bu hepimizin başına gelebilir. Ancak başarısızlar da bu bir alışkanlık halindedir. Karşı tarafa güvenilmez ve dikkatsiz biri olduğunuzu göstermek istiyorsanız, buluşmalarınıza geç gidin.
2)İNTİKAM ALMAK İSTERLER
Hepimiz hayatımızın belli dönemlerinde bazı insanlara gıcık olabiliriz. Ancak başarısızların tipik özelliklerinden biri de ,kin tutmalarıdır. İntikam hem kendi enerjilerini tüketir,hem de istenmeyen insan olmalarına yol açar.
3)BOYUN EĞERLER
Boyun eğme,belki ortaokul döneminde uygun bir hayatta kalma tekniği olabilir. Ancak başarılı bir kariyer inşa ederken size zarar verir.başarısız insanlar doğru ya da yanlış sorgulamadan sunulanın kendine gelecekleri için önemini düşünmeden her şeye boyun eğer.
4)FAZLA HARCARLAR
Para biriktirmek ve tutumlu olmak başarılı insanlar arasında sıklıkla görülür. Ancak başarısızlar büyük çoğunlukla finansal geleceklerini düşünmeden fazla harcama yaparlar.
5)SAVSAKLARLAR
Bu insanların en belirgin ortak özellikleri arasında erteleme de yer alır. Bir görevi yerine zamanında ya da tam olarak getiremezler.”Sonra yaparız”cümlesi onların ağzından bir slogan gibi sürekli dökülür.
6)DOĞRU SÖYLEMEZLER
Tamam ,başarılı insanların hiç yalan söylemediğini tartışmıyoruz ama başarısızlar çoğunlukla yalan girdabına kapılır.durumu kurtarmak için üstüste söylenen yalanlar bir süre sonra öyle birikir ki,iş içinden çıkılmaz olur.Bu nedenle projeler teslim edilemez,okulda çalışmalar tamamlanamaz. Çoğunlukla bu,kişiler arasında gerginlik doğmasına da neden olur.
7)DÜŞÜNMEDEN KONUŞURLAR
İnsanın kalbinden geçenleri söylemesi güzel bir şey. Ancak profesyonel yaşamda, çok düşünülmeden söylenenler başınıza iş açabilir. Başarılı olanlar genellikle neyi, ne zaman, hangi durumda , nasıl açıklayacaklarını bildikleri için bir adım öne geçer.
8)ARKADAN LAF EDERLER
Dedikodu iş hayatında uzak durmanız gereken en kötü davranışların başında geliyor. Başarısız insanlar genellikle bir savunma mekanizması olarak dedikoduya başvurur. Bu da sizi çalışma arkadaşlarınız ve patronunuz karşısında küçük düşürür.
9)ŞİKAYET EDERLER
Şikayet hayatımızda olmalı. Fakat başarısızlar bunun dozunu kaçırır. Kendisine bir iş verildiğinde şikayet eder. Bunun dozu gittikçe artar. Başarılı insanlar ise proğramlarına karşı karşıya kaldıklarında, ek süre ve takviye için yardım isterler.

(Visited 146 times, 1 visits today)