Başı Boş Hediye

Sabah erkenden kalkmıştım. Bugün yeni işimdeki ilk günümdü ve işe erkenden gitmek istiyordum. Üstümü değiştirdikten sonra kedimin yemeğini ve suyunu koydum daha sonrasında ise kapıya doğru yöneldim ve çantamı alıp çıktım.  Evimin köşesinde bulunan simitçiden bir simit aldım ve arabama yöneldim. Soğuktan kapısı açılmayan arabam yüzünden otobüs kullanmak durumunda kaldım. 5 dakika bekledikten sonra gelen otobüse bindim ve yola koyuldum.

İşe vardığımda kimsenin daha gelmediğini gördüm ve bir masaya geçip çalışmaya başladım. Ben masama geçtikten 15 – 20 dakika sonra müdür geldi ve selamlaştık kendisi hemen odasına geçti ve kağıdına notlar almaya başladı. Daha sonrasında yeni çalışma arkadaşlarım geldiler hepsinin ellerinde büyük küçük hediye paketleri vardı sebebini çok merak ettim ve Ahmet’e sordum kendisi bugün müdürün doğum günü olduğunu söyledi ve ben bunu bilmiyordum. Öğlen olduğunda dışarı çıkıp hediye bakmaya gittim ancak kendisi hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyordum bende kafama göre bir hediye almayı düşündüm. çalıştığım ofisin 2 sokak arkasında bir mağaza gördüm ve içeri girdim. İçerde adım atacak yer neredeyse yoktu. Zorda olsa içeri girebilmiştim daha sonra etrafa göz gezdirdim ve ilk hoşuma giden hediyeye doğru yöneldim ancak bir başkasının daha o tarafa doğru gittiğini gördüm ve adımlarımı sıklaştırdım. Aldığım hediyeden memnun olmuştum ve ofise doğru geri yola koyuldum. Yolda giderken birisiyle çarpıştım ve poşetim yere düştü daha sonrasında yere kalkıp yoluma devam ettim. Ofise vardığımda herkes hediyelerini vermeye başlamıştı tam zamanında yetişmiştim. Sıra bana geldiğinde kendisine hediyemi verdim ve masama geri çekildim. Uzun ve yorucu bir günün ardından artık eve gidip dinlenmenin vaktiydi. Ofisten en son ben çıktım zannediyordum ki arkadan bir ses ‘Emre’ diye seslendi. arkamı döndüğümde müdürün hala çıkmadığını gördüm ve yöneldim. Kendisi hediye paketlerini taşımakta zorlandığından dolayı yardımımı istedi ve yardım ettim. Kendisine yardım ettikten sonra beni evime bıraktı ve evime geçtim. Benim için yorucu bir gün olmuştu hemen odama gittim ve yatağa yattığım gibi uyuya kaldım. Daha sonrasında sabah 7 de alarmım çaldı ve kalktım. Akşam iş kıyafetlerim ile uyuduğumu gördüm bu yüzden kırışmışlardı bende hemen çıkarttım ve ütüledim daha sonrasında kedimin mamasını koyup yola koyuldum.

Ofise vardığımda masamın başında müdür bey vardı ve bana aldığım hediye hakkında çok teşekkür ettiğini ve mutlu olduğunu söyledi ancak bu hediyeyi kabul edemeyeceğini iletti. Kendisine nedenini sorduğumda zaten kendisinde bir bilgisayar olduğunu ve bir tane daha istemediğini söyledi ancak ben bir bilgisayar almamıştım. Hediye paketini açtığımda şok oldum. Ben bir çift ayakkabı almıştım ancak aldığım hediye yerinde yoktu. Gün boyu düşündükten sonra hediyemin nerede kaybolduğunu bulmuştum. Hediyemin mağazadan çıktıktan sonra birisi ile çarpıştığımda paketlerimizin karıştığı kişide olduğunu düşündüm artık kendisi gitmişti ve onu bulmamın artık imkanı yoktu bende bilgisayarı aldım ve ihtiyacı olan birisine verdim.

 

(Visited 58 times, 1 visits today)