Batıl İnançlar Ve Gerçekleri

Dünyadaki insanların birçoğu batıl inançların gerçek olduğunu düşünüyor. Mesela merdiven altından geçmek, kara kedinin önünden geçmesi, 13 sayısı ve ayna kırmak bunlar sadece birkaç tanesi. Ben batıl inançların saçma olduğunu düşünüyorum. Siyah bir kedinin önünüzden geçiyor olması o kedinin bir yerlere gittiğini gösterir uğursuzluk getireceğini değil.

13 sayısının uğursuz kabul edilmesinin sebebi ise şu:

Işık ve güzellik tanrıçasının verdiği ziyafete 12 kişi davetli olmasına rağmen, yalanların ve hilelerin tanrısının zorla o ziyafete katılmak istemesidir. Ayrıca çıkan tartışmada yalanların tanrısı ışık tanrısını öldürmüştür. Tabii ki bu bana göre çok mantıksızca bir düşünce. Bu batıl inanç üzerine bazı uçaklarda 13 numaralı koltuk yoktur ve evlerin numaralarında 13 çoğunlukla kullanılmamaktadır.

 

Son olarak söyleyeceğim şey ise merdiven altından geçmek neden uğursuzluk getirir? Merdivenin duvara dayanmasıyla bir üçgen oluşur ve bu üçgen kutsal üçgen olarak kabul edilir. Onun altından geçmek ise kutsal yere meydan okumak anlamına gelir. Sonuç olarak söyleyebileceğim tek şey şu: Bunların hiçbiri gerçek değil! Bana göre hepsi amacı olmayan insanların uydurduğu bilgiler.

http://www.mynet.com/haber/teknoloji/batil-inanclar-nereden-geliyor-422530-1

 

(Visited 171 times, 1 visits today)