BATMAN’İN DÜNYASI

BATMAN’IN DÜNYASI

   

Batman en cesur ve güçlü bir süper kahramandır. Hem insanları kötülerden korur hem de dünyasına hiçbir kötü insan almaz. Batman’ın göğsünde yarasa resmi vardır. Arkasında da uçmasına sağlayan pelerini vardır. Bu şekilde Batman, yarasa kanatlarıyla uçabilir. Başında kedi kafasına benzeyen bir maskesi vardır. Kafasının üzerinde iki kulak vardır. Bu kulaklar, çok uzaklardan gelen veya hassas sesleri duyabilir. Batman’in kıyafeti genellikle siyah ve mavidir. Çok özel bir tasarımdır. Batman kendi kıyafetlerini kendisi diker. Gözerinin rengi de beyazdır. Ayakkabılarının ucunda da yarasa resmi vardır. Batman’ın batmobili vardır. Yani yarış arabasına benzer bir arabası bulunmaktadır.

Batman’ın asıl görevi, insanları kötülüklerden ve kötülerden korumaktır. Örneğin, Joker isimli kötü bir düşmanına karşı sürekli mücadele eder. Joker, insanların yemeğini, suyunu ve değerli eşyalarını çalarak hırsızlık yapar. Batman, bunları engellemeye çalışır. İnsanların çalınan eşyaların iade eder. Batman’ın arkadaşı Yeşil Fener’dir. Yeşil Fener de bir süper kahramandır. Batman’e yardım eder. Örneğin, Joker’e ve diğer kötü insanlara ve yaratıkları hapishane yapar. Kötüleri bu hapishaneye tıkarlar.

Joker’in büyük ordusu vardır. Batman tek başına Jokerle ve ordusu ile baş edemediği için süper kahraman arkadaşlarını da çağırdı. Süpermen, Flaş, Yeşil Fener ve Wonder Women Batman’ın çağrısına uyarak geldiler. Savaş başlamıştır. Ardından Yeşil Fener, Joker ve ordusuna büyük bir hapishane yapmıştır. Batman polislere haber vermişti ve polis insanların eşyalarını iade etmiştir. Sonra da insanlar da süper kahramanlara çok teşekkür etmişlerdi. Şehir, sağ salim güvenli olmuştur.

Batman, süper kahraman arkadaşlarıyla ev yapmaya karar vermiştir. Çatılarına yarasa resmi, yanlarına da Batman resmi koydular. Evlerin rengi de siyaha boyanmıştı. Mavi renkle de ev yapmak istemişlerdi. Her tarafı maviydi. Çatısına da yarasa resmi koymuştu. Yanlarına da mavi Batman koymuştu. Sonradan dünya Batman’in dünyası olmuştur. Batman’in dünyasında hiçbir kötüye yer yoktur.

 

Ege SALDIRIM

                                                                                                                                              5-B

(Visited 622 times, 2 visits today)