Bay ve Bayan Kıl Kitabını Neden Sevdim ?

Öğretmenimiz sömestr tatilinde okumamız için bu kitabı önerdi . Ben Alev Saçlı Çocuk’u okurken annem Bay ve Bayan Kıl kitabını okuyordu . Annem kitabı okurken o kadar güldü ki merak ettim . Sonra ben de okumaya başladım .Şimdi sizlere kitabı özetlemek istiyorum. Bay ve Bayan Kıl ideal bir çift gibi görünür. Her ikisi de iğrenç insanlardır! Birbirlerine çok kötü şakalar yaparlar: Bayan Kıl, Bay Kıl’ı korkutmak için cam gözünü bardağının içine atar. Bay Kıl ise buna, yatağın içine bir kurbağa koyarak karşılık verir. Bu ikisi kadar itici kimseyle karşılaşmamışsınızdır. Hiç yıkanmazlar, Kuş Böreği yapmak için sürekli kuş avlarlar, çocuklardan nefret ederler. Bay Kıl’ın sakalı korkunç ziyafet artıklarıyla dolu olur. Solucandan spagettiler, küflenmiş mısır gevreği… Ama sonunda kötü bir sürprizle karşılaşırlar. Görün bakın, Tombilik Kuş ve Şaklabani Maymunlar onların bu ziyafetlerini nasıl burunlarından getiriyor.

En sevdiğim bölüm Bayan Kıl’ın bastonla koştuğu bölümdü . En sevmediğim bölüm ise kuş böreği yaptıkları bölümdü. O bölümü sevmememin sebebi kuşları öldürmeleriydi . Bay ve Bayan Kıl kitabın sonunda yaptıkları kötülüklerin cezasını çektiler.
Kitabı sömestr tatilinin sonuna doğru bitirdim. Bir kitabı daha bitirdiğim için çok mutluydum. Sizlere öneriyorum okuyun lütfen…

(Visited 92 times, 1 visits today)