Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları

 Çocukluğundan beri dedesinin ona anlattığı efsanevi hikayelerle büyüyen Jacob’un birgün gerçeği öğrenmesiyle Jacob’un hayatı değişir hem de sonsuza dek.

Hem filmi hem kitabı bulunan Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları aksiyon ve macera temalıdır.Her ne kadar korku diye geçse de pek kokulacak bir şey yok.

Jacob’un dedesi ona kendi gençliğinde kendi çocukluğunda olan bazı tuhaf hikayeleri anlatıyor.Bu hikayelerde Bayan Peregrine adındaki kadının yetimhanesinde yaşayan çocuklarla ilgili çocukların hepsinin tuhaf güçleri var.

Jacob küçükken bunların gerçek olduğunu düşünse de arkadaşları büyüyünce onunla dalga geçmeye başlıyor ve onların bir kurmaca olduğunu düşünüyor.

Birgün Jacob büyük babasının kontrol amaçlı yanına gidiyor ve gittiğinde büyük babasının gözlerinin söküldüğünü görüyor. Büyükbabası ölmeden önce ona bir adaya gitmesini söylüyor.Jacob büyükbabasını öldüren canavarı görüyor ve ona  inanmaya başlıyor.

bayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucu          İlgili resim

İlgili resim          bayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucu

bayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucu           İlgili resim

    bayan peregrine'in tuhaf çoçukları tumblr ile ilgili görsel sonucu       bayan peregrine'in tuhaf çoçukları tumblr ile ilgili görsel sonucu

Babasıyla oraya gidiyor ve dedesinin bahsettiği yetimhaneyi aramayı başlıyor.Orayı bulduğu zaman oranın paramparça olduğunu görüyor ve tam incelemeye geldiği zaman birkaç insanın ona geldiğini görüyor. Jacob’u tanıyorlar ve onu Bayan Peregrine’nin yanına götürmek istiyorlar. Jacob kendisinin delirdiği düşünüyor.Bir kayalığa gidiyorlar ve orada döngünün içine giriyorlar.

İlgili resim            bayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucu

İlgili resim      bayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucubayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucu                 bayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucu

Bayan Peregrine Jacob’u gördüğüne çok seviniyor ve çocuklar ona yeteneklerini gösteriyor. Kimi elinden ateş çıkartıyor kiminin ağzı arkasında kimi havadan hafif kimi arıdan oluşuyor kimi çok güçlü kimi ölüleri diriltebiliyor. Jacob onları görünce kendisinde hiçbir yeteneğin olmadığını fark ediyor ve kendisinin buraya ait olmadığını düşünmeye başlıyor.Fakat oradakiler ona yeteneğini gösteriyor. Normalde tuhaflar canavarları göremezken Jacob görebiliyor ve bu sayede kimin nerede geldiğini anlayıp onlara yardımcı oluyor.

bayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucu           İlgili resim

İlgili resim     İlgili resim

bayan peregrine'in tuhaf çoçukları tumblr ile ilgili görsel sonucu           bayan peregrine'in tuhaf çoçukları tumblr ile ilgili görsel sonucuBirgün kötü adamlar Bayan Peregrine’ı kaçırıp götürüyorlar ve onu kurtarmaları gereken tuhaf çocuklar Jacob’un planına uygun hareket ediyor.Kötü adamların amacı döngüleri yok edip sonsuza dek yaşamak.

İlgili resim            bayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucu

bayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucu     bayan peregrine'in tuhaf çoçukları gif ile ilgili görsel sonucu

Bayan Peregrine’nın döngüsünde zaman geriye alınıyor ve yetimhaneye hiç atom bombası düşmüyor ve sürekli aynı günü yaşıyorlar hep aynı yılda kalıyorlar 1945 fakat Bayan Peregrine olmayınca yetimhane tamamen yıkılıyor ve kendilerine geçici yerler arıyorlar.Sonunda Tuhaf çocuklar kötü adamları alt ediyorlar fakat tamamen bitiyor olay.1. kitabı bu konuyu ele alıyor fakat 2. ve 3. kitapları çok daha farklı ve filmde ki karakterler kitapta daha farklı. Ama kesinlikle okunması gereken kitaplar.

bayan peregrine'in tuhaf çoçukları tumblr ile ilgili görsel sonucu

(Visited 346 times, 1 visits today)