People climbing books. isolated on white background. Vector illustration. Eps 10

BECERİLERİN HAYATIMIZA ETKİSİ

Eğitim; insanların topluma, vatanına, ailesine ve kendisine karşı sahip olduğu sorumlulukları öğretmektir.  Eğitimde insanlara hayatında kullanacağı bilgi ve beceriler de öğretilerek, bunları geliştirip, insanlara farklı bir bakış açısı da kazandırılmalıdır.

İnsanoğlu eğitim-öğretim hayatına başladığında ilk hedefi başarılı bir birey olmaktır. Bunu sadece çalışarak iyi not alarak akademik başarıda göstermektedir. Her bir akademik dersin farklı bir avantajı vardır. Bu da insanların hangi mesleğe yöneleceğini belirler.  Genellikle iş hayatlarında insanların becerilerine bakılmayıp sadece akademik başarılarına bakılmaktadır.What Is My Ability? Quiz - ProProfs Quiz

Oysa ki başarının sadece akademik olmaması gerekmektedir. İnsan istediğinde başarısınPast Ability and Success | Baamboozleı sürdürürken farklı dallara yönelerek becerilerini geliştirebilir. Bunlar bilgisayarda kodlama,  herhangi bir spor dalına yönelme,  enstrüman çalmayı öğrenme, resim çizme, edebiyatta şiir, roman yazma, fotoğraf çekme gibi birçok kola ayrılabilir. İnsan bunları yaparken enerjisini iyi yönde kullandığı için kendinde rahatlama ve huzur bulmaktadır.

Sosyal yaşamda bir yer edinebilmek için bir beceriye sahip olup onu en iyi biçimde yapmak amacımız olmalıdır.

Bunlarda iyi bir plan ve programla, iyi bir zaman yönetimi ile gerçekleştirilebilir. Çünkü her zaman daha iyisi olmak varken şu anki durumunda kalakalmak bireyin kendisine yapmış olduğu en büyük kötülüklerden biri olur.

Herkes kendi kişiliğine en uygun mesleği seçip onun yanında da yapmaktan zevk aldığı bir becerisi varsa bu dünyada ondan mutlusu yoktur demek….

(Visited 14 times, 1 visits today)