Bedel

Bir şey yapmıştım, çok kötü bir şey. Bu yaptığımı kimseyle paylaşmamam gerektiğini biliyordum. 15 yıldır tanıdığım arkadaşıma bile söyleyemezdim. Çünkü yaptığım şey affedilebilecek bir şey değildi. Belki herkesin affedilmesi gerektiğini düşünüyorsunuzdur, ama maalesef bu sefer değil. Yaptığım şeyden sonra şüphe çekmemek için hayatıma sanki hiçbir şey olmamış gibi devam etmem gerekiyordu. Ama benim için bu çok zor olacaktı.

Ben bir gazeteciydim. Çalıştığım yere gelince her zamanki gibi 15 yıldır tanıdığım arkadaşımın da orada olduğunu gördüm. O da benim gibi bir gazeteciydi. Bu arada arkadaşımın ismi Buket. Her zaman olduğum gibi neşeli olmaya çalıştım ama yaptığım şeyi düşündükçe neşeli olmak gitgide zorlaşıyordu, daha çok geriliyordum. Buket’e selam verdikten sonra masama geçip oturdum. Yapmam gereken çok şey vardı ama hiçbir şey yapmak istemiyordum. Ben ne yapacağımı düşünürken yanıma Buket geldi. Her şeyin iyi olup olmadığını sordu. Her ne kadar ona her şeyin yerinde olduğunu söylesem de olmadığını anlamış olmalıydı. Çünkü bana çok tuhaf bakıyordu, sanki kafamın içinde dolanan düşünceleri anlamak istercesine gözlerini bana dikmiş sadece bakıyordu. Ona ne yaptığımı söyleyememek içimi acıtıyordu. Fakat yapabileceğim bir şey yoktu. Buket beni rahat bırakmıyordu. Neler döndüğünü anlamaya çalışıyordu. Söylemem için bana yalvarırcasına bakıyordu. En sonunda büyük bir sır taşıdığımı ve kimseye söylememem gerektiğini ağzımdan kaçırmıştım. Tabi bu kelimeler daha çok merak etmesini sağlamıştı Buket’in. Çünkü normalde her şeyimizi birbirimize söylerdik. Ama bu sefer olmazdı, söyleyemezdim.

Sonunda eve gelebilmiştim. Rahatlamak için bir duş aldım. Yatağıma uzandığımda bu yaptığım şeyle nasıl yaşayacağımı düşünüyordum. O anda telefonuma bir mesaj geldi, tabi ki mesajı Buket atmıştı. Sırrımı söylemem için ısrar ediyordu. Birden çaresizlikten ağlamaya başlamıştım. Ne yapacağımı bilemiyordum. En sonunda kararımı vermiştim. Telefonumu aldım ve yazmaya başladım. ” Ben çok kötü bir şey yaptım. Birisini öldürdüm. Neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum, çok sinirlenmiştim. Hakim olamadım kendime. Herkese çok kaba davranıyordu. Yaptığı şeyin bir hata olduğunu düşündüm, uyardım onu. Bana da aynı şekilde davranınca kaybettim birden kendimi. İşte büyük sırrım bu. Sırrımı bilen tek kişisin artık.” Mesajımı göndermek için kişi listemden onun adını seçecektim ki birden bilinmeyen bir numara belirdi ekranımda. Birisi beni arıyordu, gizli bir numaraydı arayan. Korkarak açtım. Neden korktuğumu bilmiyordum. Arayan kişinin sesi kesinlikle tanıdık değildi. Ama bana korkunç bir şeyler söylüyordu. Birisini öldürdüğümü, cesedi nereye attığımı bildiğini söylüyordu. Ve kapatmadan önce ise bu yaptığımın bedelini ödeyeceğimi söyledi. Şimdi ne yapmam gerekiyordu?

(Visited 56 times, 1 visits today)