BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDIM

Belediye başkanı olsaydım, bir Çevre Savunma Programı (ÇSP) uygulardım. Benim şehrim Burak’s Town, mağazaları ve plajlarıyla ünlü bir liman şehri. Kötüleşen çevre krizi göz önüne alındığında tüm şehir fırtına, kasırga ve sel riski altındadır. Programım yerleşiklerin güvenliğini ve sağlığını iyileştirecek ve bizi yerel düzeyde uzun vadeli çözümlerin bir modeli yapardı.

ÇSP ​​öncelikle parklarımızı iyileştirirdi. Bu, açık hava aktivitelerini teşvik eder, kirliliği önler ve önemli vahşi yaşam alanları sağlardı. Sahil erozyonu ve şiddetli fırtınaların etkileri üzerine çalışmalar yapardım. Ağaç dikme girişimim ve vahşi yaşam bahçelerim hızla azalan böcek ve kuş sayısını artırırdı. Ayrıca bu bölgelerin yapımında kullanılacak yeşil bitkiler ve ağaçlarda asla böcek öldürücü ilaçlar kullanmazdım.

Yeni parkların ve ağaçlık alanların yanı sıra şehrimi bir ticari merkez hâline getirmeye yönelik mevcut planları engeller bunun yerine ÇSP için yeşil bir yerleşim alanı olarak yeniden yapardım. Uygun fiyatlı yüksek yoğunluklu apartman blokları benim şehrimi bir cazibe merkezi yapardı. Yüksek binalar yapıp geri kalan tüm boş alanları insanların kullanımı için yeniden yapardım. Buralara hobi bahçeleri, parklar, spor merkezleri yaparak insanların daha fazla dışarıda vakit geçirmelerini sağlardım.

Elektrikli otobüsler veya tramvaylarla sanayi bölgesini, şehir merkezini ve limanı birbirine bağlardım. Özel taşıtların kullanımında da reform yapacağım ve araçlar için verimli rotalar tasarlayarak ve her arabaya tek bir kişinin binmesini yasaklayarak yakıt israfını önlerdim. Port Jefferson’ın yeni elektrikli araçları sayesinde temiz yakıt kullanımını teşvik eder ve şehrime daha fazla ziyaretçileri çekerdim

Sonuç olarak, belediye başkanı olarak tanıtacağım Çevre Savunma Programı, Burak’s Town’un güzelliğini korurken gelecek nesiller için sürdürülebilirlik, sağlık ve güvenlik konusunda lider bir şehir yapardı.

 

(Visited 21 times, 1 visits today)