Ben BEYAZ..

Merhaba. Ben Beyaz. Küçük beyaz bir muhabbet kuşuyum. Bugün size bir günümü nasıl geçirdiğimi anlatacağım. Sabahın erken saatlerinde güneş aydınlanınca uyanırım. Çünkü karanlığı sevmiyorum. Sonra Duru gelip evimin üstündeki örtüyü açar. Ben de güneş ışığını görünce kafamı sallayıp oyun oynamaya başlarım. u benim en sevdiğim oyun. Duru kahvaltısına başlayınca ben de kahvaltı yapmak isterim. Hemen o çok güzel meyve karışımlı tohumlarımı yerim. Konuya girmişken en sevdiğim yemek makarnadır. Yemekten sonra Duru’nun odasından sesler gelmeye başlar. Bu da bana ninni gibi gelir. Bu yüzden ben de kendimi kabartıp uyumaya başlarım. Duru’nun odasındaki sesler gidine ben de gözlerimi açarım. Beni gelip evimden çıkarmasını beklerim. Oradan oraya evin içinde zıplayıp uçarken değişik sesler çıkartarak öterim. Bazen dışarı bakarken başka kuşlar görürüm. Uzun ıslığımla seslenerek onları yanıma çağırırım. Keşke benim yanımda olsalar!
Neyse yeniden Duru’nun odasından sesler gelmeye başlar. Bir süre sonra Duru içeri gelir ve tekrar yemek yemeye başlar. Benim de canım çeker ve yemeye başlarım. Duru yeniden odasına geçer, sesler çıkar ve kesilir. Artık Duru’nun yanıma geleceğinin bildiğim için evimin kapısının önüne gelirim. Duru beni evimden dışarı çıkarınca uçar uçar, egzersizlerimi yaparım. Özgürlük güzel bir şey!
Duru ile oyun oynarım ve sonra beni evime geri koyar. Çok yorulduğumu anlarım, yemek yiyip suyumu içerim. Akşam olur, yine yemeğimi yerim. Büyük bir ışık ve sesler gelmeye başlar. Bu bir televizyon. Uyku saatim gelince de uyumaya çalışırım. Zaten herkes yatağına gider ve ortalık kararır. İşte bütün günüm böyle güzel geçer.

(Visited 194 times, 1 visits today)