Ben Bir Korona Virüsüm

Merhaba, benim adım korona virüs. Ben insanları hasta etmek hatta öldürmek için varım. Aslında uzun yıllar Çin’de bir yarasanın içinde yaşıyordum. Bir kadın gizlendiğim yarasayı yedikten sonra ortaya çıktım. Sonra dünyayı ele geçirmeye karar verdim. Peki bunu nasıl yapmalıydım?
Uzun süre düşündüm. Aklıma bir plan geldi. Önce Çin’deki insanlara bulaşmaya karar verdim. İlk başta insanlar maske takmadığı için işim çok kolay oldu. Her bir temasta daha da büyüyordum ve bu işimi daha da kolaylaştırıyordu. Daha sonra Çin’İn dışına çıkmaya karar verdim. En çok gitmek istediğim yer İtalya’ydı. İtalyadan Fransaya, İngiltereye, İspanyaya oradan da Amerikaya gittim. Tabi bu sırada Türkiyeye ve diğer ülkelere gitim. Maske takmayan, ellerini yıkamayan insanlarla çok iyi arkadaş oluyordum. Fakat bir sorun vardı. Doktorlar beni insanların içinden almaya çalışıyorlardı. Sonra birden insanlar sokağa çıkmamaya başladılar ve o günlerde hep yalnızdım.
Ama insanlar sokağa çıktıklarında çok mutlu oluyordum. Bu sırada okullar, restorantlar, kafeler, oyun parkları, eğlence mekanları, lunaparklar, sinemalar, tiyatrolar kapanmıştı. Sanırım bunların hepsi benim yüzümdendi. Duyduğuma göre artık tüm dünya beni konuşuyordu. Bu benim hoşuma gidiyordu. Sonra duydum ki beni yok etmek için aşılar bulunacakmış. Bu benim hiç hoşuma gitmemişti ve artık dünyadan nefret ediyordum. İstenmediğim yerde durmak istemiyordum. Benim yüzümden çok fazla insan ölmüştü ve hasta olmuştu.
sonuç olarak, 2020 yılı benim için muhteşem geçmişti ama insanlar için çok kötü geçmişti. Sanırım 2021 yılında yok olacağım. Ben yok olunca insanlar mutlu mesut yaşayacaklar…

(Visited 17 times, 1 visits today)