Ben Çokomel

Merhaba arkadaşlar;

Ben Çokomel. 4 yaşındayım. Bonibon adında bir kızım var. O da 3 yaşında. Ben ve bütün ailemiz Bonibon’a “Bonik” diyoruz. Bana da Mikintoş, Çokomik, Çokolokko gibi isimlerle sesleniyorlar.

Biz İnce ailesi ile beraber yaşıyoruz. Burada yaşamaktan çok mutluyuz. Ama bazen ben sokağı merak ediyorum. Camdan kuşları görünce tuhaf sesler çıkarıyoruz, cikliyoruz.  Yani acaba o kuşlar biz olabilir miyiz? Ailem dışarıda veya başka bir yerde yaşayamayacağımızı düşünüyor. Çünkü Bonibon ve ben ev kedisiyiz.

Ben yemek yemeyi çok seviyorum ve çok da oburum. Bonibon da oyun oynamaya bayılıyor. Aslında ben de seviyorum ama Bonibon oynadığı için oynamıyorum. Bazen Bonibon Alya’nın babasının gözünden lazer çıktığını düşünüyor. Biliyorum size çok saçma geldi ama o da öyle bir tip işte. Oynamak için ağzında topu et gibi taşıyor. O zaman oyun oynamak istediğini anlıyorlar.

Bonibon hiç uyumaz. Gecenin geç saatlerinde bile ‘meeeğeeeğ’ diye bağırır. Ben uyumayı çok severim. Özellikle sehpanın altında uyumak favorimdir. Bazen Bonibon’u kıskanıyorum. O zamanlar bunalıma giriyorum. Yatağın arkasına saklanıp tüm günümü orada geçiriyorum.

Balkona çıkmayı çok severiz. Bizim için balkona tel vb. önlemler yaptırdılar. Kışın balkona çıktığımda çok üşüyorum.  Ama yine de çıkmak istiyorum. Bonibon yemeğini bitirmeyip gittiğinde hemen yemeğine dalıyorum. En sevdiğimiz şey yaş mama. Bazen sabahları ev halkını uyandırmaya gidiyoruz. Kapı çaldığında hemen yemek geldiğini anlayıp, kapıya koşuyoruz. Marketten geldiklerinde hemen poşetleri kokluyoruz bize de birşey var mı diye.

Sadece veterinere gitmek için dışarı çıkıyorduk. Ama artık veteriner eve geliyor. Bonibon benden daha cesur. Aşı olduğunda hiç sesi çıkmıyor. Ben bir kere veterinere gittiğimde korkudan taşıma kabıma 14 tane kaka yaptım. Ablaların ve abilerin surat ifadeleri çok komikti. Alya’nın babası o kokuyu unutamadı.

Bazen uzun süreli bir yere gittiklerinde bizi de alıyorlar. Yeni gittiğimiz yerde saklanıp korkuyoruz. Bonibon çocukları hiç sevmiyor. Eve çocuk geldiğinde hemen saklanıyor. Ben seviyorum. Geldiklerinde hemen yatıp kendimi sevdirmek istiyorum.

Biz ailemizle mutluyuz. Onlar da bizi çok seviyorlar ve iyi bakıyorlar. Sokaktaki arkadaşlarımıza da bakıyorlar. Lütfen siz de evinizde olmasa bile sokaktaki canları besleyin.

Görüşürüz!

Sevgiler…

Çokomel

(Visited 45 times, 1 visits today)