Ben Covid-19

Merhaba, ben covid-19. Çin’in Wuhan kentinde doğdum, lakin nasıl doğduğumu bilmiyorum. İnsanlar benim nasıl doğduğumu araştırıyorlar. Ben çoğalıp bir salgın ortaya çıkardım. İnsanlarda çok ağır semptomlara neden olduğum görüldü. Bilim adamları nasıl bulaştığımı 4-5 ayda zar zor anladı.
Ülke ülke gezdim. Türkiye’ye 2020 yılının mart ayında uğradım. Herkes korkudan eve kapandı. Tabi bazı kişiler anlamadı ve umursamadı. Ta ki ben o insanları dürtene kadar. Çoğu yoğun bakımlık oldu.
Okullara uzaktan eğitim yaptırttım. Bazı çocuklar erişemedi, tabi o ayrı bir konu. İş yerlerinin çoğunu kapattırdım. Çoğu işçiyi ücretsiz izne çıkarttırdım.
Şimdi size en sevdiğim insan tipi ve mekanlardan bahsedeceğim. İlk olarak en sevdiğim insan tipi maske takmayanlar, yanında dezenfektan ya da kolonya bulundurmayanlar ve her yere dokunanlar. En sevdiğim mekanlar ise kapalı mekanlar. Ben alışveriş merkezlerinde dolaşırken güvenlikten geçmeme gerek kalmıyor. Havalandırmalara ise bayılırım, çünkü insanlar onu kullandığında uçup insanlara bulaşabiliyorum. Tabi bir de marketler var. Onlarda ise salisede bulaşıyorum.
Benim en büyük iki düşmanım dezenfektan ve kolonya. Bir de elini dışarıdan geldikten sonra yıkayanlar. Nefret ediyorum insanların bilinçli olmasından. Rahat bulaşamıyorum.
Bayramları ve özel günleri insanları eve kapatarak geçirdim.
Beni dinlediğiniz için teşekkürler.

(Visited 118 times, 1 visits today)