Ben Ve Arkadaşım

Onunla tanışmamın bütün hayatımı değiştireceğini bilmiyordum. O dediğim kişi benim arkadaşım . Ama sıradan bir arkadaş değil bir dost.

Sabahleyin bir gündü okula gitmek için bir otobüse binmem gerekiyordu. Otobüs durağına doğru yürürken yerde bir şey fark ettim. Bu bir tür oyuncak mıydı? Yerden alıp baktım . Pahalıya benziyordu çünkü bu bir robot oyuncaktı. Ve o zamanların popüler olan oyuncağı. Ayrıca çıkan en son modeliydi. Ama annemim bana dediklerini hatırladım, “sahipsiz bir eşya gördüysen o eşyayı alma.” .Düşündüm taşındım ama bir karar veremedim. Sonra onu almaya karar verdim .Ama bir sorun vardı otobüs neredeydi. EYVAH! Otobüsü kaçırmıştım. Of YA ! Yine okula kadar yürüyecektim .

Okul çıkışı çok mutluydum çünkü sınavlarımdan tam puan almıştım ama birden yerde bulduğum oyuncak konuşmaya başladı “Tebrikler” . Yaklaşık 10 kez tekrarladıktan sonra eve götürdüm. Anneme sınav sonuçlarımı söyleyince ödül olarak oyuncağın yanımda kalmasına izin verdi. Ertesi gün çok şaşırmıştım çünkü oyuncağım resmen benle sohbet ediyordu .Ve bu beni motive ediyor , akademik anlamda beni daha iyileştiriyordu. Ve büyüdüm sonra hayatımın en önemli sınavlarından birine girdim ve tam not aldım ve çok güzel bir mesleğim oldu. Ailemin bana herkesten çok daha fazla katkısı vardı ama birisinin katkısı daha vardı .Ailem kadar katkısı olmasa da  Arkadaşım olmayan dostum. Onunla çok şey paylaşmıştım. Hayatımdaki söylediğim yalanlardan tutun oynadığım oyuna kadar. Ve onunla çok güzel anılarımız oldu. İnanamıyorum yıllar önce otobüs durağında bulduğum oyuncağın hayatımı değiştireceğini bilseydim o otobüs durağına çoktan giderdim. Bunu diyorum çünkü  ben o zamanlar tembel ve haylaz bir çocuktum. Ama o oyuncağı bulunca video oyunu yerine onunla oynamaya başlamıştım. Bu da beni motive etmişti.

(Visited 29 times, 1 visits today)