Bence Hangisi Mi?

Hayatta iki farklı insan var biri ; ne olursa olsun gerçeği bilip gerçekle yaşamak isteyenler ve yalanla inanmak istedikleri gibi inanıp yaşayanlar. Ben bunlardan hangisi miyim? veya bence hangisi olmalı mı?

Ben gerçekle yüzleşmeyi seven zorlukla üstesinden gelip mutluluğu üç-dört kat daha fazla gurur şevkle yaşamayı seven biriyim. Çünkü yalan genelde bizim lehimize görünen ama aleyhimize olan bir şey. Biz lehimize gibi gördüğümüz ve kolay hızlı ortadan kakması için yalanı seçeriz ama asıl bizim  için kolay , hızlı olan gerçekle yüzleşmek . Mesela en basitinden bir örnek; en yakın arkadaşım sırtımdan bıçakladı ben arkadaşsız kalmamak için örtbas edebilirim sahte ama somut olarak olan bir arkadaşım olur ya da gerçeklerle yüzleşip ya uzun süre arkadaşsız kalabilirim ya da kavga ederiz bir süre sonra tekrar döneriz.

Birinci senaryodaki gibi  örtbas ettim diyelim ne mi oldu? Her şey tıkırında devam etti sonra uzun zaman birbirimize güldük, sonra bir gün film koptu anladım ki ben oyuncakmışım.

İkinci senaryodaki gibi yüzleştim diyelim ne mi oldu? Fırtınalar koptu uzun süre, ben de o da  arkadaşsız kaldık sonra pişman olup özür diledi, eskisinden daha güzel arkadaşlığımız oldu.

(Visited 26 times, 1 visits today)