BENİ KURTARAN İÇİMDEKİ SES

Merhaba , ben Açelya . 5. Sınıf öğrencisiyim . Dün başıma çok kötü bir olay geldi .Belki de iç sesimi yani beynimi dinlemesem şu anda bu yazıyı yazamazdım.

Dün babam ve annem içkili bir iş yemeğine gittiler . Bende evde tek başıma kaldım . Yaklaşık 2 veya 3 saat orada vakit geçirdiler. Bende ödev yaptım, kitap okudum, dizi izledim . Ama bir türlü annemler gelmedi . Biraz daha kitap okudum . Ve aniden telefonum çalmaya başladı . Çok tedirgin oldum . Hem bu numarayı tanımıyordum, hem de saat çok geç olmuştu. Tam o anda içimden bir ses ‘’ Sakın o telefonu açma ‘’ dedi. O anda başka hiç bir şey düşünmeden kapattım . Ama tekrar aradı . Bu sefer kapatıp polis olan tanıdığımız Baran ağabeyi arayacaktım. Ama bu sefer iç sesim buna izin vermedi. Bana arayan numaraya cevap vermemi söyledi . Bende açtım . Telefonu sesi çok kalın bir adam açtı. Bana babamın 0530… numaralı SIM ‘ini değiştirdiğini ve beni hemen bulundukları şubeye çağırdığını söyledi. Ben ‘’Peki’’ demekle yetindim. Tekrar iç sesimin konuşmasını bekledim . Bu sefer ‘’ Gitme , sakın ‘’dedi. Bu sefer annem ve babama bir şey olur diye korktum. Babamı aradım . Bana iyi olduklarını söyledi ve işlerinin biraz daha uzayacağını söyledi. Bu sefer kapı çaldı . Açmadım . Tekrar ve tekrar çaldı. Kapıyı açmak zorunda kaldım.
En sonunda ;
Kapıyı açtığımda annemi ve babamı gördüm. Gülüyorlardı. Ne olduğunu sordum. Beni test ettiklerini , yabancılara güvenimi test ettiklerini söylediler. Görünüşe bakılırsa testi geçmişim. Eğer geçmeseydim teknolojik aletlerime el koyacaklarmış. Siz, siz olun benim gibi yapmayın önce ailenizi, sonra polisi arayın .

(Visited 20 times, 1 visits today)