Benim Adım Covid 19

Merhaba,

Benim adım Covid 19 ya da başka bir ifadeyle Koronavirüs. Beni ilk kez Çin’in Vuhan kentinde keşfettiler. Önceleri “Yarasa” adındaki hayvanlarda mutlu bir yaşam sürerken birden Çinliler o hayvanı yiyince insanlara geçiverdim. Aslında çok küçük olmama rağmen bütün dünya beni tanıdı. Önce birkaç Çinli,  sonra birkaç Avrupalı ile tanışmaya başladım. Ama hızımı alamayıp bütün Dünya’ya yayıldım.

Ben Covid 19 olarak insanları çok sevdim. Birçok doktor ve hemşire beni yok etmeye çalışıyorlar. Ama ben çok güçlü olduğum için sokakta, markette, iş yerlerinde, okullarda ve hastanelerde yaşamaya devam ettim. İnsanlar beni görmemek için işyerlerine gidemediler.  Yaşlılar ve çocuklar evlerinden dışarıya çıkamadılar. Çocuklar okullarına gidemediler. Uzaktan Eğitim adında bir kelimeyi çok duymaya başladım. İnsanlar ekran başında konuşup tartışıyorlardı. Hastaneler ise daha çok insanlarla dolmaya başladı bütün yataklarda hastalar yatıyordu.

Maske adında bir bez parçasını insanların yüzlerinde görmeye başladım. Keşke takmasalar da daha çok insana ulaşabilseydim. Bir de ne duyayım: “Aşı” adında bir düşman üremiş. Beni yok edecek kadar güçlüymüş. Eğer ölürsem hakkınızı helal edin!

(Visited 33 times, 1 visits today)