Benim Evim

Ev herkes  için candır çünkü her gece evdeki yatağımıza yatarız. Sabah kalkınca evde kahvaltı yaparız. Benim evimin sıradan bir ev olmasını istemiyorum. Çünkü sıradan şeyler insana mutluluk vermez. İlk öncelikle evimin girişinin duvarları renkli olurdu. Yani bir duvarı açık yeşil olurdu. Kapının hemen yanında ise beyaz ahşaptan bir dolap olurdu. Oraya montlarımı asardım. Bir tane de dolap olurdu ayakkabılarımı koyabilmem için. O da beyaz ahşaptan olurdu. Evimin giriş kapısı da kahverengi olurdu. Kapı kolu da normal kapı kollarından olurdu. Girişten sonra ise salon olurdu.

Salonun bir kısmının duvar kağıdı turuncu olurdu ama çok ağır bir turuncu olurdu. Koltuklarımın desenleri ise çizgili olurdu. Koltuklarımın renkleri ise hafif renklerden oluşurdu. Perdelerim ise dantelden olurdu. Perdelerimin renkleri ise beyaz olurdu. Yemek masam ise beyaz olurdu ve tabi ki de kaliteli ahşaptan olurdu. Kitaplığım da beyaz olurdu. Kitaplığımda her türden kitap olurdu. Mesela bilim, ekonomi, siyaset, edebiyat.. Salonun yanında ise mutfak olurdu. Mutfağım çok renkli olurdu. Çünkü en çok zaman geçireceğim yerlerden birisi de mutfak. Çekmeceler kahverengi olurdu. Tepsilerim renkli olurdu. Yani kırmızı, yeşil…  Tencerelerim herkes de olduğu gibi olurdu.

Tabaklarım Ikea’nın tabakları olurdu. Çünkü oranın tabakları çok güzel oluyor. Mutfaktaki masa ise yine beyaz ve ahşaptan olurdu. Baharatlıklarım ise çok renkli olurdu. Ayrıca üzerinde tuz falan yazardı ki karıştırmayayım diğer baharatlarla diğer baharatları diye. Böylece birinci kat bitmiş olurdu. İkinci katta ise benim yatak odam ve depo olurdu. Çünkü tek yaşardım. Yatak odam ise yine renkli olurdu. Yatağım ve aynam beyaz olurdu.  Duvar kağıdı ise açık yeşil olurdu. Giyinme odamda da iki dolap olurdu. Bir tanesi kıyafetler için bir tanesi de çanta ve ayakkabılar için olurdu. Tuvaletim ise normal bir tuvalet olurdu. Bir tane ise jakuzi olurdu. Bir tane beyaz dolap olurdu. İçine bakım ürünlerini koymam için.  Bahçemde ise küçük bir havuz olurdu. Spor yapabilmem için. Çünkü spor çok önemli . Bir tane de masa olurdu. Mangal yaptığımda sofra kurabilmem için. Evimin dış rengi ise açık gri olurdu. Çatısı ise beyaz olurdu.

(Visited 313 times, 1 visits today)