Benim için sen

Ben daha basketbolun “B”sini bilmezken bana basketi ve kendisini hayatımın değişmez bir parçası haline getirmişti. Onu biraz geç tanımış olsam da, en iyi dönemini izleyememiş olsam da; bana kendisini izletmeyi ve idolüm hali gelmeyi, aileme ve arkadaşlarıma karşı nasıl davranacağımı, hiç pes etmemeyi ve daha bir çok şeyi öğretti.
Onu izledikten sonra bir hayalim vardı artık: Ne yaparsam hırslı, korkusuz, kendimden emin ve en iyi şekilde yapacaktım. Biliyorum bunu her zaman yerine getiremedim, bazen korktum, bazen yapabileceğimden emin olamadım ve bazen de çok uğraşmama rağmen en iyisini yapamadım. Biliyorum bunlar yapmam gereken şeyler aslında ama her yapabileceğim halde yapmadığım, uğraşıpta yapamadığım şeylerde senin iki bacağındaki çapraz bağlarını kopardığın halde maçın en kritik anında sahaya o halinle çıkıp iki serbest atışı da attığın an ve sağlak olan senin sağ kolunu neredeysen kalan sezon boyunca kırdığın halde antrenmanlara çıkıp sol kolunla şut attığın anlar geliyor aklıma. Bu anları hatırladıkça kendime sinirleniyorum çünkü yapabileceğimi biliyorum.
Ben seni basket sayesinde tanıdım ve tabii ki baskette de benim adıma birçok şeyi değiştirdin. Senin sayende hiçbir şeyden vazgeçmedim, hiçbir zaman pes etmedim. 28 sayı geride olduğumuz eleme maçında hem takımıma hem de kendime güvendim aynı senin 42 sayı atarak Chalotte Hornets karşısında 22 sayıdan geri döndürdüğün gibi ve bize o günün sonunda sizin gibi geri geldik belki yine elimden gelenin en iyisini saha yansıtamadım ama senin de dediğin gibi “Eğer saha içinde yeterli değilseniz en iyi desteği sen ver, en çok havluyu sen topla ve takımına destek ol.”
Her anımda vardın. İlk maçıma çıkarken bana taktik verdin, ilk resitalimde beni alkışlıyordun, kötü bir gün geçirdiğimde, önemli birçok kararımda ve daha nicelerinde hep benimleydin. Bir hayal kurmuştum seninle ilk tanıştığımda. Şimdi ise o gerçekleşti artık seni hep içimde hissediyorum, senin gibi olduğumu umuyorum. Gerek dostluklarımda gerek okulumda gerek baskette ve piyanoda gerekte aileme karşı seni asla unutmayacağım.
Anlayacağın Kobe hayatıma bir kere girdin ve artık bir daha çıkmayacaksın. Hayatımı değiştiren bir mucize, bir sırdaş en yakın arkadaş, bazen bir mentör bazen de bir rakip oldun. Her şey için teşekkürler Mamba, teşekkürler Kobe…

(Visited 35 times, 1 visits today)