Benim Kahramanım Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Türk tarihinin ve hatta dünyanın gelmiş geçmiş en büyük liderlerinden biridir. Ülkemiz yıkılmak ve yok olmak üzereyken Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün yetenekleri ve zekası sayesinde ülkemizi düşman işgalinden kurtarmış ve hayatı yeniden başlatmıştır. Üstelik ülkemizin her yeri yağmalanmış, yıkılmış ve binlerce kayıp vermişken devletimizin kısa sürede toparlanmasını sağlamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk daha hayatının ilk yıllarından itibaren okuyup öğrenmeyi sevmiş ve hayatı boyunca kendini daima geliştirmeyi seçmiştir. Benim kahramanım Mustafa Kemal Atatürk’tür çünkü azmi ve kararlılığıyla onun başarıları ancak kahramanların gerçekleştirebileceği başarılardır.

Benim kahramanım Atatürk’tür çünkü eşitlik, özgürlük, medeni haklarının savunulması veya laik bir devletin kurulması ancak ve ancak olağanüstü zekaya sahip liderimiz sayesinde gerçekleşmiştir. O benim gözümde cesur bir asker, zeki bir devlet adamı, ileri görüşlü bir siyasetçidir. Dünyada insanlığa örnek olabilecek çok az sayıda insan vardır. Bu az sayıdaki insanlardan biri de Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkaran ve özgürlüğümüze kavuşturan eşsiz liderimiz Atatürk’ün Türkiye’sinde, Cumhuriyetin getirdiği bağımsızlığı devam ettirmek için izindeyiz Atam.

Mustafa Kemal Atatürk bir güneş gibi ülkemizde doğmuş ve bedenen bu dünyadan ayrılmış olsa bile kalbimizde ebediyen yaşayacaktır.

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.” -Mustafa Kemal ATATÜRK

(Visited 22 times, 1 visits today)