Benim Kitaplığım

Merhaba! Size bu yazıda kitaplığımı anlatacağım ve göstereceğim Benim kitaplığımda çizgi romanlar var, komik kitaplar var ve bilgilendirici kitaplar var. Ben genellikle Asteriks’i okurum.


Asteriks bir çizgi roman. Asteriks’te Asterix (Asteriks) ve Obelix (Oburiks)’in maceralarından bahsediliyor. Kitaplarda Şef Toptoriks, Büyüfiks, Oburiks’in dostu İdefiks ve az olsa da Kakafoniks ve Eskitopraks da vardır. Eğlenceli ve komik maceralara atılan bu iki dost büyücü Büyüfiks’in yaptığı sihirli iksirden içiyorlardı. Oburiks, bebekken sihirli iksir kazanının içine düştüğü için şimdi sonsuz güce sahip oldu.

 

Ama Saftirik Greg’in Günlüğü’nü de okuyorum. Greg komik maceralara çıkıyor. Uzun süredir okumadım bu yüzden pek hatırlamıyorum. Bu yüzden size biraz Kaptan Düşükdon’dan bahsedeyim. Kaptan Düşükdon aslında Bay Krupp (Bay Kırap/Krapp)’tı. George (Corc) Ve Harold (Herıld)’ın buldukları sihirli yüzükle onu hipnotize ettiler.

Bendeki bilgilendirici kitaplardan bir tane örnek vereyim. Havada, Karada, Suda. Bu kitapta motorlu taşıtlardan bahsediliyor. Örnek olarak uçak, araba, vapur. Bende daha fazlası da var ama onu bir sonraki kitaplarımdan bahsedişimde gösteririm.

Sevdiğim bir diğer kitap da Esrarengiz Kasaba (Gravity Falls). Esrarengiz Kasaba’da gizemli olaylar oluyor. Bende Günlük 3 (Resim) var. Bence siz de okumalısınız. Esrarengiz Kasaba da Kaptan Düşükdon gibi filmi olan bir kitaptır. Günlüklükler halinde olan bu seri efsane gizemler barındırır.


Bu yazımda en sevdiğim kitaplarımdan bahsettim, sizin de okumanızı tercih ederim.

(Visited 65 times, 1 visits today)