Benim Önceliğim Sensin

Hayatta herkesin bir önceliği vardır. İnsanlar yaşamlarını bu önceliklere göre tasarlar ve yaşamaya çalışırlar ya da sadece tasarlarlar. Siz hiç kendi öncelğinizi düşündünüz mü?

 

Bazıların önceliği kendileridir, bazılarının ailesi, bazılarının ise hayalleridir. Bana böyle bir soru yönlendirildiğinde ilk sıraya ailemi sonra arkadaşlarımı ve en sona da kendimi yerleştirmiştir. Hayallerim aklımın ucundan bile geçmemişti. Çünkü çevremdeki insanlar mutlu olunca otamatik olarak beni etkiliyor ve insan mutlu olunca aşamayacağı hiçbir şey yoktur.

Aynı soruyu bir arkadaşıma sorduğumda o da bana hiç düşünmeden şu cevabı verdi: Fenerbahçe. Bu cevabı almak beni şaşırttı ve nedenini sordum. Açıklaması beni daha da şaşırtttı. “Bazı şeyler karşılıksız olur ama nedensizce seversin.” dedi. Bu cevapla kendi önceliklerimin değişeceğini düşünüyorum.

Eğer sizin öncelikleriniz yoksa ya da kendinize nasıl bir gelecek istediğinizle ilgili fikriniz yoksa buvnlarla ilgili binlerce kitap bulunmaktadır.  Kendi yaş grubum için özellikle ergenlikle olanları önerriyorum. Çünkü hem kendimizi buluyoruz ve bu geçiş dönemini daha sağlıklı şekilde atlatabilmemizi sağlıyor.

Umarım bu blogumda hayattaki önceliklerinizi sıralama da yardımcı olabilmişimdir.

(Visited 449 times, 1 visits today)