Benim Sindirella’m

Sindrella üvey annesi ve üvey kız kardeşi ile birlikte yaşayan zavallı bir kızdır. Üvey annesi ve üvey kız
kardeşi onun temizlik yapmasını, evi toplamasını ve yemek yapmasını isterler. Hem bu nedenle hem de baloda hiç durmadan dans etmesi nedeniyle ayakları  şişmiştir. Bu sebeple prensin onu bulmak isteyip de tüm genç kızlara Sindrella’nın ayakkabısını denettiği ayakkabı onun kendi ayağına da olmamıştır. Prens kızı bulamamanın verdiği üzüntüyle saraya geri döner. Ayakkabının sahibini bulamadığı için ümitsizliğe kapılmıştır. Fakat kral ve kraliçe prensin evlenmesini çok isterler.
Prens bunun üzerine bir balo daha düzenlemeye karar verir. Ama prensin bu sefer bir planı vardır. Herkesi baloya çağıracak ve baloya gelmeyen genç kızla evlenmeye karar vermiştir. Sindrella tabii ki ayakkabısının teki  ve giyecek kıyafeti olmadığı için hem de üvey annesinin ona baloya gelmesine izin vermediği için baloya katılamamıştır. Prens balo günü baloya gelmeyen, evleneceği kızı bulmak için tüm evleri bir bir gezmeye başlar.
Sıra Sindrella’nın kaldığı eve gelir. Prens içeri girer, onu görür görmez tekrar aşık olur ve evlenirler. Kırk gün kırk gece süren bir düğün yaparlar. Sindrella o günden sonra üvey annesi ve üvey kardeşinden uzakta çok mutlu yaşar.

(Visited 185 times, 1 visits today)